2007-10-26

Warto odwiedzić...

Zamek Ryn na Mazurach

W 2001 roku pochodzący z XIV wieku zamek zastał zakupiony przez obecnych właścicieli. W 2006 roku Zamek został odrestaurowany zgodnie z zachowaną dokumentacją i wcześniejszą tradycją. Do świetności zostały przywrócone cztery skrzydła. Każde z nich posiada unikatowy charakter, zaś pokoje indywidualny i niepowtarzalny wystrój. Z wielu rozciąga się przepiękny widok na lasy i jeziora.

W gotyckich salach restauracyjnych: Wielkim Refektarzu i Refektarzu, można na chwilę zapomnieć o codzienności. Podawane są potrawy kuchni regionalnej, staropolskiej (dzika zwierzyna i ptactwo) i europejskiej. Jest też winiarnia.

W okresie międzywojennym Ryn zasłynął jako miejscowość uzdrowiskowa, w której funkcjonowało wiele hoteli i pensjonatów. W hotelu Zamek Ryn znajduje się Centrum Rekreacji z basenami, sauną, biczami wodnymi i hydromasażami. Jest też kręgielnia.

Cena: od 210 zł do 850 zł za dobę, w zależności od sezonu i standardu pokoju. Śniadanie w cenie. Dla gości dostępne są także bezpłatnie sauna, basen i jacuzzi.


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar