2011-10-28

Pielęgnacja ciała

Domowe SPA

Skrót SPA oznacza nic innego jak „sanus per aquam”, co z łaciny znaczy tyle co „zdrowie dzięki wodzie”. Niestety, często przez brak funduszy i czasu nie możemy pozwolić sobie na skosztowanie tego luksusu. Jednak takie zabiegi możesz samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, a jedyne co będzie Ci potrzebne to inwencja twórcza.

Zadbaj o odpowiedni nastrój w łazience. Pochowaj niepotrzebne drobiazgi, abyś się nie rozpraszała. Im mniej rzeczy wokół, tym lepiej. Zrezygnuj także z mocnego, sztucznego światła. Brzegi wanny wypełnij świecami, najlepiej o pysznych, przyciągających zapachach. Puść sobie relaksującą muzykę, przy której będziesz mogła się rozluźnić i odprężyć.

Pod strumień wody wlewaj pomału olejki eteryczne. Wybierz np. lawendowy, eukaliptusowy, różany czy pomarańczowy. Przelej je do pięknych, nietuzinkowych flakonów, a na pewno poczujesz się luksusowo. Aby kąpiel była bardziej egzotyczna, dodaj suszone kwiaty lub zioła.

Jeśli wolisz pielęgnować zamiast zmysłów- ciało, przygotuj kąpiel w mleku i miodzie. Ten żółty przysmak od wieków ma swoje wykorzystanie w nawilżaniu skóry szorstkiej, spierzchniętej i łuszczącej się. W celu przyrządzenia takiej kąpieli, należy rozpuść miód w około dwóch litrach ciepłego mleka i tak powstałą mieszankę wlać do wanny z wodą.

Przyrządź domowy peeling. Wykorzystaj fusy z porannej kawy i wymieszaj je z oliwą z oliwek. Mieszankę tą wcieraj okrężnymi ruchami w całe ciało, skupiając się głównie na partiach mało jędrnych oraz dotkniętych cellulitem.

Podczas kąpieli zadbaj również o swoją twarz, bowiem pod wpływem pary wodnej pory rozszerza się, a przez to kosmetyk lepiej się wchłania. Kup lub własnoręcznie przyrządź maseczkę. Pamiętaj, aby była odpowiednia dla Twojego typu cery.

Tuż po kąpieli, ciepła skóra szybko traci wilgoć i staje się sucha. Pora więc ją nawilżyć. Wybierz w tym celu kosmetyki stworzone na bazie naturalnych wyciągów z roślin, np. brzozy, czy aloesu. W ten oto prosty sposób nawilżysz ją i będziesz  cieszyć się jedwabiście gładką, miękką i elastyczną skórą na długo. Pozostaw ręczniki na grzejnikach lub na suszarce, a  gdy wyjdziesz z wody, różnica temperatur nie będzie Ci doskwierać. Przygotuj również zieloną herbatę, która pobudzi i ciało, i umysł.

Pośpiech to zły doradca. Zarezerwuj sobie więc czas na 2 godziny, aby tak przygotowane zabiegi były skuteczne. Każdej z nas bowiem należy się odrobina przyjemności i relaksu. Warto poświęcić chwilę na przygotowanie domowego SPA. Pozwoli Ci nabrać sił przed kolejnym, ciężkim dniem.

Autor: Karolina Handzlik

Inne artykuły naszej stażystki:

Nowa płyta Sylwii Grzeszczak już w sprzedaży

Kwitnąca Beyonce w ciąży

Kanye West debiutuje w roli projektanta

Emma Watson i nowy zapach

Versace dla H & M

Jesienny makijaż

Jak walczyć z jesienną chandrą?

Wielki powrót The Cranberries

Jak chronić swoje ciało przed zimnem?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar