2006-12-14

Kolekcje ubrań

SPÓDNICA TO JEST TO

Spódnica jest kobieca, seksi, nawet najskromniejsza lub do samych kostek uwydatni naszą kobiecość. Fasonów spódnic są tysiące i którą należy wybrać? Przede wszystkim zacznij je nosić, gdyż spódnica uwydatnia wszystko to, co mężczyźni lubią najbardziej. Jednym krojem możemy podkreślić talię, innym biodra, a jeszcze inna spódnica pokaże jakie mamy piękne nogi.

Rzecz naważniejsza, dobierz odpowiedni fason do twojej figury. Nie zawsze do końca można się kierować modą. Jeżeli masz duże biodra nie zakładaj spódnic, które te biodra uwydatnią, jeżeli nie lubisz czegoś w twoich nogach, wybierz spódnicę, która zakryje ten mankament - wybierz np. spódnicę do kostek, która zakryje wszystko, a często przebija elegancją nawet "małą czarną". W przypadku mocniejszych ud i szczupłych łydek najlepsza będzie midi. Z kolei spódnica za kolano pozwoli ukryć niewielkie iksy, mini zaś – wyeksponować zgrabne nogi.

Okazuje się, że nie tylko sama spódnica jest ważna, ale również istotne są odpowiednio dobrane buty. Ile razy na ulicy oglądałyśmy się za jakąś kobietą, która miała bombową spódnicę, ale cały jej urok zniszczyła źle dobranymi butami, które były albo zbyt eleganckie albo po prostu za ciężkie. Do każdej spódnicy pasują szpilki, delikatne czółenka, sandały na obcasie i modne balerinki. Te ostatnie pantofelki idealnie prezentują się na wąskich stopach. Ponieważ nie wysmuklają sylwetki (nie mają obcasów), polecamy je paniom szczupłym. Zimą, zwłaszcza w tym sezonie, do spódnic zabójczo wyglądają kowbojki lub oficerki odpowiednio dobrane do rodzaju spódnicy.

Zestawy...badzo dobry pomysł. Zabaw się w stylistkę i sama komponuj zestawy. Każda kobieta wygląda rewelacyjnie w dobrze wybranym zestawieniu spódnicy z górą. Najmodniejsze spódnice (za kolano, w stylu lat 50. i 60.) noś z małą, kobiecą górą (bluzkami, bliźniakami, topami, krótkimi żakietami). Plisowanych lub mocno rozkloszowanych długich spódnic lepiej nie łączyć z marynarkami czy obszernymi swetrami.

Jeżeli twoja szafa jest pełna spódnic, które nie widziały przez długi czas światła dziennego, to najwyższa pora wyciągnąć je z szafy, zrobić segregację i w końcu przekonać się, że nie ma jak spódnica. Ten ciuch został wymyślony dla kobiety, więc nie zamieniajmy go na spodnie, tylko kuśmy płeć silną biodrami, nogami, talią, a to wszystko umożliwi nam nieśmiertelna spódnica.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar