2011-09-27

Sałatki i surówki

Studenckie hity na talerzu

Parówki ugotowane w czajniku elektrycznym, makaron z „czymkolwiek”, kanapki z sosem ketchupowo - musztardowym, czy rezygnacja posiłku na rzecz sycących napitków – oto stereotypowy obiad studenta. Tymczasem pożywne i zdrowe posiłki wcale nie muszą być drogie, ani czasochłonne. Warto się o tym przekonać zanim wkręcimy się w wir kulinarnych eksperymentów, których rezultat może okazać się naprawdę... ciężkostrawny.


Fot. Tost dobry na wszystko, czyli propozycja pożywnego studenckiego posiłku od Dan Cake.

Nie ma jak u mamy...
- Konieczność radzenia sobie w nowym miejscu, bez ciepłych domowych obiadków jest szczególnie trudna do zniesienia dla chłopaków – stwierdza Ania, studentka III roku polonistyki, z Krakowa. – Moi koledzy, zanim oswoili się z kuchnią zwykle celowo demonstrowali swoje lekceważące podejście do normalnych posiłków, zapychając się wywarem z kiełbasy, zupki instant i makaronu.

Kolebką kulinarnych eksperymentów są zazwyczaj akademiki. We wspólnych kuchniach królują oszczędne wersje spaghetti, odgrzewana garmażerka i frytki. Bardziej wykwintne dania to zwykle „wałówka” przywieziona od mamy, ale ileż można jeździć do domu...

Misie, Żaczki i Agatki
Zdrobniała nazwa i estetyka rodem z filmów Barei? To znak, że jesteś we właściwym miejscu! Bary mleczne to w końcu przyjaciele każdego studenta. I choć trzeba odstać swoje w kolejce, skonfrontować się ze srogim  spojrzeniem  „pani kierowniczki” zza lady, a następnie znaleźć piąte miejsce przy czteroosobowym stoliku, to nadal w porze obiadowej bary mleczne są miejscami najchętniej odwiedzanymi przez studentów - Pomidorowa „za dwójkę” i pierogi „za czwórkę” są argumentami nie do przebicia – stwierdza Paweł, który od dwóch lat studiuje na Politechnice Wrocławskiej – Tym bardziej, że barowe dania bywają  naprawdę smaczne.

Tost dobry na wszystko

W studenckim życiu są też takie przekąski, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Wśród nich znajduję się tosty – Toster czy opiekacz to najpopularniejszy sprzęt AGD na studenckim mieszkaniu.– przyznaje Magda, studentka politologii na UWr. – Tosty to też najlepszy poczęstunek dla niespodziewanych gości. W końcu nie od dziś wiadomo, że student zawsze jest głodny.
Tym bardziej, że Chleb Tostowy, dżem i żółty ser tona studiach obowiązkowy pakiet żywnościowy  – dodaje Krzysiek, współlokator Magdy. – A tosty można przygotować na dziesiątki sposobów.

 - Chleb tostowy sprawdza się w sycących zapiekankach, słodkich grzankach,  warzywnych kanapkach oraz jako  dodatek do sałatek i zup. – potwierdza Jarosław Kołodziej z firmy Dan Cake, produkującej tradycyjne pieczywo tostowe – Dlatego w ofercie Dan Cake można znaleźć aż cztery rodzaje Chlebów Tostowych. Niezależnie jednak od tego czy wolimy lekko słodki smak maślanego pieczywa, czy kanapki z wyraźnym smakiem ziaren, sięgając po Chleby Dan Cake mamy gwarancję tradycyjnego pieczywa, przygotowywanego na prawdziwym zakwasie chlebowym. W dodatku Chleby Tostowe  Dan Cake są nie tylko smaczne, ale także dostępne w przystępnej dla studentów cenie, we wszystkich większych sieciach handlowych – dodaje ekspert.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar