2011-09-21

Włosy

Czym jest łysienie plackowate

Łysienie stanowi rodzaj dolegliwości, z którym stosunkowo ciężko jest sobie poradzić. Dzieje się tak z tego względu, że w opinii wielu osób ten rodzaj stanu chorobowego wciąż brany jest za przypadłość, z którą osoba chora musi po prostu „jakoś żyć”. Z tego względu, pozbawieni wsparcia otoczenia chorzy, niejednokrotnie zamykają się w sobie, izolują od otoczenia i w samotności przeżywają swoje porażki, które z reguły przypisują właśnie ubytkom powstałym w owłosieniu skóry głowy. Na szczęście jednak naprzeciw oczekiwaniom pacjentów wychodzi Klinika Włosa Handsome Men, która nie bez przyczyny określana bywa przez swoich pacjentów mianem „Kliniki Szczęśliwego Człowieka”.

                          Na zdjęciu Michał Kruk


 
Stosowane tam metody umożliwiają trwałe pozbycie się problemu związanego z nadmierną utratą włosów, w sposób bezpieczny i pewny. Co istotne to fakt, że dzięki metodom praktykowanym w Handsome Men, możliwe jest zniwelowanie niemalże każdego rodzaju łysienia, w tym również łysienia plackowatego. A czym charakteryzuje się ten rodzaj dolegliwości? Jaka technika będzie przynosiła najbardziej satysfakcjonujące rezultaty w przypadku osób, którzy za pośrednictwem Kliniki Handsome Men zdecydują się wyeliminować właśnie skutki dolegliwości łysienia plackowatego?

Łysienie plackowate – co to takiego?
Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) to rodzaj stanu chorobowego dotyczącego około 2% osób, zgłaszających się do dermatologa. Sam początek choroby ma z reguły charakter nagły i niespodziewany. Nawet pomimo dobrej kondycji organizmu, na skórze głowy pojawia się nagle pojedyncze ognisko pozbawione włosów. Co istotne to fakt, że ten niewielki fragment skóry – wielkością zbliżony z reguły do monety - jest wyraźnie odgrodzony od pozostałej części włosów.  Taki stan trwać może stosunkowo długo. Niekiedy jednak ognisko nieznacznie się zwiększa. Co najistotniejsze to fakt, że skóra głowy pozbawiona włosów pozostaje niezmieniona, a tylko w części przypadków może stać się bardziej wiotka i nieco jaśniejsza. Tego rodzaju zmiany skórne występują w części potylicznej oraz ciemieniowej. W zależności od konkretnego przypadku, po upływie danego czasu w nieznacznej odległości od pierwszego ogniska zaczynają tworzyć się kolejne, pozbawione włosów partie skórne. To, jaki okres czasu upłynie od momentu pojawiania się drugiego z ognisk aż do chwili pojawiania się jeszcze następnych, pozbawionych włosów fragmentów skóry, jest już kwestią bardzo indywidualną. Co więcej, wspomniane ogniska mogą być zarówno bardzo rozległe jak i charakteryzować się nieznacznymi rozmiarami.  Nie ma również jednej, z góry określonej zasady co do tego, w jaki sposób odsłaniały będą się kolejne, pozbawione włosów fragmenty skóry. U części osób zjawisko to będzie bowiem poprzedzone łamliwością i ścieńczeniem kosmyków, zaś u innych nastąpić może niemalże całkowite i natychmiastowe odsłonięcie gołych fragmentów skóry głowy. Warto dodać, że sam stan chorobowy może mieć zarówno charakter przejściowy jak też trwały.

Metoda IMD2G, a dolegliwość łysienia plackowatego
IMD2G to skrót powstały od słów Implant Micro Derme 2 Gen. Jest to innowacyjna, nowatorska technika uzupełniania powstałych ubytków włosowych, która nie ma jednakże absolutnie nic wspólnego ze standardowo przeprowadzanym zabiegiem chirurgicznym, takim jak przykładowo przeszczep włosów. Co najistotniejsze to fakt, że jej zastosowanie nie jest w żadnym razie związane z odczuwaniem jakiegokolwiek rodzaju bólu. W przypadku Implant Micro Derme 2 Gen pacjent poddający się zabiegowi nie musi także przejmować się tym, że po przeprowadzonej rekonstrukcji fryzury wystąpią komplikacje, wdadzą się infekcje czy też efekt estetyczny będzie dla niego niezadowalający. Warto również dodać, że IMD2G nie ma kompletnie nic wspólnego z noszeniem peruki bądź też tupetem, dodatkowym dopinaniem niestabilnej treski czy też zabiegiem przedłużania włosów jakie oferują salony fryzjerskie. Na czym więc polega technika Implant Micro Derme 2 Gen?
Metoda IMD2G polega w praktyce na ręcznym, niezwykle precyzyjnym wszczepieniu pojedynczych nowych włosów – które w zależności od upodobania pacjenta mogą być syntetyczne bądź też naturalne - do cienkiej na wzór pergaminu, mikroskóry. Mikroskóra natomiast, pod wpływem temperatury skóry głowy, ulega całkowitemu zespoleniu z naturalną skórą pacjenta. Jest to możliwe poprzez zastosowanie hipoalergicznych termoplastycznych elementów. Nie istnieje żadne ryzyko, że po zespoleniu się mikroskóry z naturalną skórą głowy pacjenta, może stać się „coś niedobrego”. Poza tym technika Implant Micro Derme 2 Gen została już niejednokrotnie poddana różnego rodzaju testom klinicznym.  U badanych pacjentów nie stwierdzono absolutnie żadnych uczuleń, podrażnień skóry bądź też reakcji alergicznych. Ten innowacyjny materiał wyposażony został również w specjalne pory, które pozwalają skórze głowy na swobodne przeprowadzenie procesu oddychania. Co istotne, to fakt, że mikroskóra jest bardzo dyskretna, przezroczysta i niewidoczna. Technika Implant Micro Derme 2 Gen wydaje się być więc wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu dolegliwości łysienia plackowatego. Dzięki temu rozwiązaniu powstałe na skórze głowy ubytki włosowe zostaną w sposób trwały zniwelowane zaś uzyskana fryzura będzie nie tylko bardzo estetyczna, ale ponadto odporna na warunki środowiska zewnętrznego.

Warto dodać, że zastosowanie metody Implant Micro Derme 2 Gen pozwala na stworzenie designu włosów, który będzie w pełni satysfakcjonujący dla samego pacjenta. Dobór ułożenia nowych włosów uzależniony jest bowiem od typu urody i indywidualnych preferencji. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby pasma stały się gęste i były one – w zależności od dokonanego wyboru – proste lub kręcone, długie bądź też krótkie, w soczystych, żywych kolorach lub z efektami (tak modnych ostatnimi czasy) odrostów. Nasze zabiegi uszczęśliwiły wielu Polaków i obcokrajowców. Wśród klientów Kliniki Handsome Men znaleźli się również piosenkarze i aktorzy tj: Michał Kruk czy Dariusz Kordek.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
www.handsomemen.pl


 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar