2011-09-17

WARTO WIEDZIEĆ

Edukacja seksualna w Twojej szkole

W ramach 4 edycji Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa „Kiedy 1+1=3” przygotowano materiały edukacyjne prezentujące podstawowy zakres wiadomości na temat antykoncepcji i świadomego rodzicielstwa. Każda szkoła może otrzymać bezpłatne egzemplarze „Przewodnika po antykoncepcji” oraz książki „(Zbyt) młodzi rodzicie” autorstwa  prof. Zbigniewa Izdebskiego, prof. Tomasza Niemca i dr. Krzysztofa Wąża.
Wystarczy na adres kontakt@swiadomerodzicielstwo.com przesłać dane adresowe szkoły oraz liczbę potrzebnych przewodników i książek.

Młodzi ludzie w Polsce mają wciąż niewystarczającą wiedzę o życiu seksualnym. W domach od pokoleń nie rozmawia się o antykoncepcji i zapobieganiu ciąży, a niski poziom edukacji seksualnej w szkole nie uległ poprawie – wykazały badania CBOS przeprowadzone w ramach trzech edycji kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa „Kiedy 1+1=3”. W odpowiedzi na nieustanną potrzebę edukacji seksualnej wśród młodzieży w 2011 roku odbyła się już IV edycja kampanii.

W tegorocznej edycji do akcji edukacyjnych odbywających się w ramach Miesiąca Świadomego Rodzicielstwa po raz pierwszy zostały zaangażowane szkoły ponadgimnazjalne.

Uwaga! Materiały wysyłamy do wyczerpania nakładu. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar