2011-09-12

Włosy

Wypadanie włosów u kobiet po chemioterapii

Wypadanie włosów u kobiet po chemioterapii i możliwości jakie w takim przypadku daje IMD2G.

Kobiety to istoty zarówno kruche, delikatne jak i piękne. Bywają one – nie bez przyczyny zresztą – muzami słynnych artystów czy też swego rodzaju obiektami westchnień. W końcu nie jedno męskie serce zostało już złamane właśnie przez piękno niedostępnej kobiety. Niemniej jednak do zachowania urody, niezbędna jest również dobra kondycja – zarówno psychiczna jak i fizyczna. Nowotwór natomiast jest rodzajem choroby uważanym powszechnie za najgroźniejszy z możliwych typów dolegliwości. Ale co łączy pierwszą z omawianych kwestii z chorobą nowotworową?

Wbrew pozorom, bardzo dużo. Panie którym udało się wygrać z rakiem to w zdecydowanej większości kobiety, które przeszły również przez leczenie za pomocą chemioterapii, a co się z tym wiąże najpewniej straciły one również większość swoich włosów. Utrata kosmyków stanowi natomiast dla każdej kobiety szok i wywierać może ona negatywny wpływ na psychikę. W takim momencie warto więc zadać sobie pytanie czy, a jeśli tak to w jaki sposób, możliwe będzie odzyskanie włosów?


Na zdjęciu Pani Ewa Kuklińska

Przyczyny wypadania włosów w trakcie chemioterapii
W przypadku walki z nowotworami, nierzadko pacjentom podawane są bardzo silne środki, które atakują szybko dzielące się komórki nowotworowe. Metoda ta ma jednak swoje wady. Leki te atakują bowiem także szybko dzielące się komórki umiejscowione w strukturze pasm, a dokładniej rzecz ujmując w cebulkach kosmyków. Wspomniane cytostatyki – bo taką właśnie nazwę noszą medykamenty stosowane w przypadku walki z nowotworami – mogą zarówno doprowadzić do nadmiernej utraty i widocznego przerzedzenia włosów, jak i sprawić, że włosy wypadną niemal całkowicie. Do wypadania kosmyków dochodzi na ogół po około dwóch tygodniach od momentu rozpoczęcia leczenie. Włosy mogą wypadać wtedy zarówno stopniowo, jak i przysłowiowymi garściami. Co więcej; utrata pasm trwała będzie przez cały czas leczenia, a w niektórych przypadkach pasma mogą wypadać nawet do miesiąca po zakończeniu terapii. Niestety, do tej pory nie została opracowana żadna skuteczna technika uwzględniająca zastosowanie kuracji cytostatycznej, która umożliwiłaby kobietom zachowanie pięknych i zdrowych włosów przez cały okres trwania leczenia. Na szczęście jednak kobiety którym udało się wygrać ciężką walkę z chorobą nowotworową, nie muszą już obawiać się, że nigdy więcej nie będą mogły pochwalić się pięknymi włosami.  Z pomocą przychodzi im bowiem Klinika Włosa Handsome Men i stosowane tam, innowacyjne metody uzupełniania powstałych ubytków włosowych.

Klinika Handsome Men, a stosowane tam techniki
Klinika Włosa Handsome Men to miejsce, które określane jest przez swoich pacjentów mianem „Kliniki Szczęśliwego Człowieka”. W rzeczywistości, ciężko dziwić się takiemu entuzjazmowi zadowolonych pacjentów zważywszy na fakt, iż efekty jakie prezentują ich głowy po zabiegu dają wręcz niewyobrażalną zmianę w porównaniu z wyglądem pasm sprzed dokonanego zabiegu. Co istotne to fakt, że stosowane w Klinice metody są nie tylko w pełni bezbolesne i w 100% bezpieczne dla zdrowia osoby poddającej się zabiegowi, ale również gwarantują one uzyskanie satysfakcjonującego efektu wizualnego. Nie mają one bowiem absolutnie nic wspólnego ze sztucznie wyglądającymi tupecikami, perukami, treskami czy też przedłużaniem włosów, jakiemu poddać można się w prawie każdym salonie fryzjerskim. A na czym w rzeczywistości polega omawiany rodzaj zabiegu zwany w skrócie IMD2G czyli Implant Micro Derme 2 Gen? W innowacyjny, cienki na wzór pergaminu materiał określany mianem „mikroskóry”, ręcznie wszczepiane są nowe włosy pacjenta. Są one dowolnie wybierane przez osobę poddającą się IMD2G i mogą być albo naturalne, albo też syntetyczne. Jeśli chodzi o końcowy efekt to oczywiście silniej zbliżone ideałowi „normalnych włosów” są pasma naturalnie, niemniej jednak w przypadku wyboru włosów syntetycznych pacjenci nie zmagają się z ich nadmiernych plątaniem, pasma nie płowieją, o wiele szybciej schną i są one po prostu łatwiejsze w pielęgnacji.

Rezultaty Implant Micro Derme 2 Gen
W rezultacie zastosowania Implant Micro Derme 2 Gen u kobiet po przebytej chemioterapii, następuje całkowite uzupełnienie powstałych ubytków włosowych. Nowa fryzura charakteryzuje się perfekcyjnie dobraną gęstością włosów, jest bezpieczna dla zdrowia i umożliwia wykonywanie wszystkich, codziennych czynności. Warto dodać, że jest ona również odporna na warunki środowiska. Co istotne to fakt, że pacjentka ma możliwość uzyskania wyglądu włosów identycznego jak sprzed terapii. Równie dobrze można zdecydować się na nowy wygląd fryzury, tym samym wybierając jedną z dostępnych w Klinice Handsome Men metod. Jeśli więc marzysz o włosach łatwych w ułożeniu, na których bez problemu utrzyma się każda, nawet najbardziej wymyślna fryzura, to zdecyduj się na technikę HairMotion. Jeśli natomiast chcesz stać się posiadaczką bujnej grzywki, to do Twoje dyspozycji oddajemy wariant DreamLine. Paniom, które nie boją się podążać za najnowszymi trendami dedykowana jest natomiast metoda Root Color, dająca efekt idealnie dobranych odrostów. Jeśli zaś jesteś już zmęczona wyborem pomiędzy soczystym kolorem włosów, a wyraźnymi pasemkami to wybierz jedno i drugie tym samym decydując się na zastosowanie wariantu Diamond Contrast.

Z usług Kliniki Handsome Men korzystają zarówno osoby, które spotykamy każdego dnia na ulicy, ale także znane sławy i celebryci. Ciągłe stylizacje do filmów czy koncertów osłabiają włosy, przez co stają się cienkie, delikatne i przerzedzone. A wiadomo zawód aktora zobowiązuje, ponieważ aktor często staje się wzorem dla wielu widzów. Tym bardziej piękne włosy odgrywają duże znaczenie. Dzięki fryzurom z Kliniki Handsome Men wiele znanych kobiet, tj Ewa Kuklińska, Tatiana Sosna Sarno czy Danuta Błażejczyk odmieniło swoje życie.Artykuł przygotowany przez Klinikę HandsomeMen www.handsomemen.pl
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar