2011-08-14

Dodatki

Wzór rodem z Norwegii w nowych kolekcjach Gatty

Każdy z nas pamięta sceny z filmów, w których bohaterowie spędzają wieczór w ośnieżonym Aspen, przed kominkiem, z grzanym winem w dłoni. Siedzą otuleni w ciepłe swetry, obowiązkowo z charakterystycznym, skandynawskim wzorem. Teraz moda rodem z bieguna północnego dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Norweskie wzory są bowiem obecne w salonach Gatty, w najnowszych kolekcjach odzieży i rajstop.

Moda na Norwegię nie ustaje. Trendy jest wszystko co skandynawskie: krajobrazy, książki i wzory. Norweskie dzianiny opanowały już nie tylko narciarskie stoki, ale też nasze ulice. Początkowo tylko na swetrach, teraz pojawiają się także na innych elementach garderoby, w tym na rajstopach. Renifery, gwiazdki, geometryczne kształty są obowiązkowe w szafie każdej fashionistki.

„Norweskie motywy to wizytówka Skandynawii. Ten modny wzór obecny jest także w kolekcjach Gatty. Zarówno na odzieży Gatta Bodywear, jak i rajstopach z linii Galleria Fantasia. Chociaż wzór nawiązuje do mroźnej zimy, w jesienno-zimowych ubraniach i dodatkach będzie nam ciepło i przytulnie” – powiedziała Małgorzata Barton, Szef Marketingu Gatty.

Charakterystyczny motyw występuje w dwóch liniach: Gatta Galleria Fantasia i Gatta Bodywear. Norweska wzorzystość – zimowy hit - pojawi się na rajstopach, wyjątkowo długich zakolanówkach, sukienkach, golfach oraz body. Wzory kojarzone do tej pory z męską garderobą zdominują kobiece kreacje. Ciepłe i miękkie tkaniny, przytulne kolory i wyrazisty print – tak można scharakteryzować najnowsze kolekcje Gatty. Jest kobieco i seksownie, ale jednocześnie bardzo skandynawsko. Dominują kolory naturalne, połączenia dwóch – trzech barw.

Odrodzenie norweskiego splotu zawdzięczamy przede wszystkim największym projektantom, takim jak Dolce&Gabbana. Pojawienie się skandynawskiego wzoru u najlepszych kreatorów przekonało kobiety, że nie jest on już zarezerwowany wyłącznie dla narciarzy. W swoich propozycjach Gatta pokazuje, że w norweskich wzorach może być miękko i miło, a jednocześnie modnie i kobieco.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar