2011-07-12

SPORT

Chcę być pierwszą Polką w Formule 1

•    Małgorzata Rdest
•    urodzona w 1993 roku w Żyrardowie
•    liderka Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski i reprezentantka Polski

Małgosia profesjonalnie zajmuje się kartingiem dopiero od 2 lat, co w sporcie, w którym zaczynają 4-latki, jest bardzo późnym startem. Małgosia, delikatna 18-latka, jeździ jak błyskawica i z powodzeniem ściga się z mężczyznami, którzy stanowią ponad 99% uczestników zawodów kartingowych.

Młoda zawodniczka nie tylko dorównuje chłopcom, ale nawet przewyższa ich swoimi umiejętnościami. W roku 2011, czyli swoim drugim sezonie profesjonalnych startów, Małgosia jest liderką klasyfikacji generalnej Międzynarodowych Mistrzostw Kartingowych Polski, w których zmagają się zawodnicy z całej Polski, a także z Niemiec, Litwy oraz Czech. W najsilniej obsadzonej i prestiżowej kategorii KF2 jest jedyną kobietą i jak dotychczas na torze bije swoich kolegów na głowę.

Ze względu na znakomite wyniki, Małgosia w tym roku dostała nominację do Kadry Narodowej Polski w kartingu, gdzie wśród zawodników tworzących reprezentację również jest jedyną kobietą. Jako reprezentantka Polski, młoda zawodniczka weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się pod koniec lipca w Hiszpanii.

Ambicją Małgosi jest zostać pierwszą Polką w historii wyścigów Formuły 1. Choć jest to odległe marzenie, nie jest ono nie do spełnienia. Wystarczy wspomnieć, że większość obecnych kierowców Formuły 1 zaczynało od ścigania się gokartami. Najlepszym tego przykładem jest Robert Kubica, pierwszy Polak w Formule 1, który swoją przygodę ze sportem rozpoczął właśnie jeżdżąc na gokartach, gdzie też odnosił pierwsze sportowe sukcesy.

Gosia o swojej pasji: „Karting jest dla mnie czymś więcej niż tylko sposobem na spędzenie czasu wolnego. To prawdziwa pasja, dająca wielkie możliwości rozwoju. Gokarty to nie tylko ciekawe widowisko i rozrywka dla widzów. Dla prawdziwego, zapalonego kierowcy to przyjemność, pasja, radość życia oraz szanse na przyszłość. Gokarty uczą również pokory, wytrwałości, zachowania zimnej krwi i znoszenia porażek”.

Inne pasje
Gosia: „Uwielbiam spędzać czas aktywnie. Uczę się języków, uczęszczałam do kółka teatralnego, śpiewałam w zespole wokalnym. Moją drugą, wielką pasją, zaraz po sporcie, jest aktorstwo. Chciałabym zdawać do Akademii Teatralnej, został mi jeszcze rok na podjęcie decyzji. Na razie cały mój czas zajmuje sport – treningi na torze i na siłowni, wyjazdy na zawody. Jeśli chce się coś osiągnąć w sporcie, trzeba absolutnie wszystko podporządkować wyznaczonemu celowi. A moim celem jest Formuła 1”.
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar