2006-12-11

CIEKAWOSTKI

KOBIETY ISLAMU

Zapewne każda z nas słyszała wiele histoii na temat życia kobiet wyznających Islam, żyjących w świecie Muzułmanów. Zastanawiałyście się kiedyś czy w takiej religii istenieje w ogóle seks? Jak to wygląda? Czy tam również seks jest chwilą połączenia dwóch dusz czy może koszmarem, który kobieta przeżywa każdej nocy kiedy jej mąż, któremu zapewne została sprzedana, wraca do domu?

Seks z Muzułmanką nie jest podobno trudny. Musi być tylko jeden warunek, musi ona być żoną Muzułmanina. Jeżeli kobieta jest religijna i wierna tradycjom swojej rodziny, i zdarzy się tak, iż te tradycje zostaną złamane, seks może grozić nawet śmiercią. Cudzołóstwo, zdrada w krajach Islamu...? Jeżeli dopuści się tego kobieta niezamężna otrzyma ona 100 batów, dla kobiety zamężnej oznacza to śmierć przez ukamienowanie. Czy to może dziać się na prawdę? Tak...takie są realia kobiet Islamu.

Seks dla Muzułmanki nie jest tematem tabu. Wyraźnie jest powiedziane, że służy on nie tylko prokreacji, ale także ma dawać zadowolenie i satysfakcję, tylko pytanie komu? Muzułmanin ma prawo do 4 żon i do uprawiania z nimi seksu wtedy, kiedy tylko ma na to ochotę, jednak zawsze pojedynczo i czysto.

Emancypacja i orgazm . Przed prorokiem Mahometem kobiety w krajach arabskich nie miały żadnych praw, jednak wraz z Koranem przyszło nowe prawo, które zmierzało do emancypacji Muzułmanek i które nawołuje o szacunek w stosunku do kobiet. Jak wygląda ta emancypacja? Trzeba przyznać, że jest ona zupełnie inna niż ta, którą znają kobiety Europy. Emancypacja kobiet Islamu polega m.in. na tym, iż niektórzy małżonkowie interpretują Koran w troszkę inny sposób i dzielą się nagością wraz ze swoją małżonką mimo, iż kobiety powinny pokazywać tylko dłonie i oczy, a mężczyznom nie wolno pokazywać nic od pępka do kolan. Jest to tak odmienna emancypacja, że nie jesteśmy w stanie nawet jej zrozumieć, bo która z nas mogłaby pomyśleć, że trzeba mieć prawo do orgazmu? Tak... Muzułmanki mają już prawo do orgazmu, ale krótkiego i tylko w łóżku. O emancypacji poza domem, w autobusach, na ulicach, restauracjach nie ma w ogóle co mówić.

Czego kobiety Islamu mogą być pewne? Pewne mogą być jednej rzeczy, którą my nie zawsze dostajemy, gdyż europejka wchodząc do sypialni nigdy nie wie czy zostanie zaspokojona i czy jej partner będzie w ogóle myślał o jej ograźmie, natomiast w krajach muzułmańskich jest trochę inaczej. Według Koranu to kobieta pierwsza powinna osiągnąć szczyt, a jeżeli tak się nie stanie, to stosunek nie powinien się zakończyć póki, kobieta nie osiągnie orgazmu, gdyż mogłoby to jej zaszkodzić i sprawić, że byłaby niezaspokojona.

Wyższość mężczyzn . Mężczyźni wykorzystują Koran do tego, by udowodnić swoją wyższość, by podkreślić, iż obowiązkiem kobiety jest bycie gotową na seks w każdej chwili, kiedy mężczyzna tego chce. O odmowie nie może nawet pomysleć, gdyż znalazłaby się w niełasce boga. Mężczyźni potrafią znaleść w Islamie wytłumaczenie na każdy swój postępek, niezależnie czy chodzi o masturbację, seks z inną kobietą, który przecież jest usprawiedliwiony gdy się zdarzy wtedy, gdy kobieta zostanie porwana w czasie trwania wojny (a wojny się tam nie kończą) czy rozwód, który jest niezwykle prosty w Islamie - wystarczy, że on trzykrotnie wypowie słowa, że rzuca swoją partnerkę.

Tak wygląda życie kobiet Islamu i podejście mężczyzn do kobiet i seksu z nimi. Temat jest bardzo obszerny i uważam, że ogromnie interesujący, bo mimo, iż żyjemy w zupełnie innej kulturze, kraju, obyczajach, religii to świat Islamu nas dotyczy, i to coraz bardziej, a los innych kobiet na świecie powinien mieć dla nas znaczenie. To nie bajka z filmu "Czasem słońce, czasem deszcz". Prawdziwa ich rzeczywistość jest często okrutna i zupełnie dla nas niezrozumiała.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar