2011-06-09

Torby

Coccinelle wspiera młodych projektantów

Marka Coccinelle z nieukrywaną dumą wspiera młodych designerów. Pierwszym mocnym wyrazem tego wsparcia jest linia toreb, która swoją premierę będzie miała w sezonie jesień/zima 2011/12.Linia o nazwie DOMUS została zaprojektowana przez laureatkę konkursu zainicjowanego przez Coccinelle i Akademię Domus. Jest nią Soo Lee Min.

Sama akademia jest miejscem niezwykłym, powstała w 1982 roku w Mediolanie, za główne cele stawia sobie kształcenie i wzmacnianie estetycznej i technicznej świadomości młodych twórców. Akademia uzmysławia, że wyróżnikiem dobrego designu, jest nie tylko jego znakomita forma i treść, ale także wysoka użytkowość. DOMUS to swoiste połączenie : kultury, ciekawego podejście do techniki, mody i zarządzania.

Stworzona linia toreb to przewrotna gra z intymnością i prostotą. Większość z nas jest przekonana, że prywatność jest zawsze wewnątrz – mieszkania, czy chociażby torby. Soo Lee Min, gra z naszymi nawykami postrzegania i myślenia. Ta gra to uzewnętrznienie intymności – dlatego też wszystkie schowki i akcesoria, które zwykle chowamy w torbie zostały uzewnętrznione na jej powierzchni.

Sama gra nie byłaby tak ekspresyjna, gdyby nie znakomity mariaż pomiędzy wspomnianą prostotą a intelektualną zabawą. Same bryły toreb są bardzo geometryczne, klasycznie i czyste. Ten swoisty kontrast potęguje intrygujący charakter projektu.

W skład linii wchodzą 4 modele, dominują te dzienne, pojawia się także koperta, która wyśmienicie gra z esencjonalną ideą tej kategorii toreb. Wspomniany wyżej kontrast form wzmacnia mocne zestawienie kolorów, w jakich dostępne są torby, jest to najczęściej zderzenie karmelowego, lub czekoladowego brązu z szafirowym granatem, który ma w sobie coś z kodu genetycznego odcieni elektro.

Torba już od sierpnia będzie dostępna w autoryzowanych salonach Coccinelle.

Komentarze (2)

sylvana (2011-10-16 08:36:07)
też chcę taką
w moim stylu,wspaniała do pracy i na randkę,a ten kolor-marzenie ;) 
wodniczka (2011-10-12 12:08:03)
Coccinelle wspiera młodych projektantów
Witam Solidna torebka w której wiele się zmieści. Dla mnie jest też ważne że posiada dwa paski zatem będzie stabilnie się nosiła czy dobrze utrzyma się na ramieniu. Pozdrawiam
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar