2011-05-20

Pielęgnacja ciała

Przyjazne słońce dla całej rodziny

Mirasol to marka kosmetyków słonecznych, oferująca nowoczesne i bezpieczne preparaty dla całej rodziny. W ofercie znajdują się wodoodporne emulsje i olejki z wysokiej klasy filtrami UVA/UVB, chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, kosmetyki pielęgnujące skórę po opalaniu oraz specjalistyczne preparaty przyspieszające proces opalania. Wszystkie produkty Mirasol przetestowano dermatologicznie,  a wartość SPF została potwierdzona badaniami.

Wiodące składniki aktywne:
 • System fotostabilnych filtrów przeciwsłonecznych UVA i  UVB - zmniejsza ryzyko poparzeń oraz podrażnień słonecznych.
 • Kompleks zabezpieczający DNA komórek skóry
 • Witamina E - chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się na skutek promieniowania UV, doskonale nawilża i odżywia skórę.
 • Masło Shea (mało Karite) - jest naturalnym filtrem słonecznym, posiada właściwości nawilżające i natłuszczające skórę.
 • Masło kakaowe - przyspiesza proces opalania, poprawia koloryt skóry. Chroni skórę przed promieniowaniem UV. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu naskórka.
 • β- karoten - chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, opóźniając tym samym proces starzenia się skóry. Poprawia kolory skóry.
 • D-panthenol - skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, działa kojąco i przeciwzapalnie. Łagodzi skutki podrażnień wywołanych nadmierną ekspozycją na słońce.
 • Alantoina - składnik o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym i regenerującym.
 • Aloes – wzmacnia i regeneruje skórę. Ze względu na właściwości łagodzące i nawilżające stosowany jest w produktach do pielęgnacji opalonej skóry.
 • Olej bawełniany - doskonale odżywia, zmiękcza i wygładza naskórek.
 • Olej makadamia – wykazuje silne działanie regenerujące, odżywcze i opóźniające proces starzenia się skóry.  Łagodzi objawy oparzeń słonecznych po opalaniu, przynosząc ukojenie przesuszonej skórze.
 • Olej migdałowy - zawiera szereg naturalnych substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na jędrność i elastyczność skóry, opóźniając proces jej starzenia. Doskonale zmiękcza naskórek.
 • Betaina - naturalna substancja zatrzymująca wilgoć i łagodząca podrażnienia. Zapewnia doskonałe nawilżenie skóry bez efektu lepkości.
Preparaty przyśpieszające proces opalania:
Specjalnie opracowane preparaty przyśpieszające proces opalania gwarantują uzyskanie pięknej, brązowej opalenizny. Dodatkowo dzięki zawartości wyselekcjonowanych składników aktywnych intensywnie pielęgnują skórę,. Preparaty polecane do stosowania również w solarium.

KAROTENOWY PRZYŚPIESZACZ OPALANIA  emulsja
Preparat, dzięki kompleksowi przyśpieszającemu opalanie, znacznie skraca proces opalania. Zawiera bogatą formułę, dzięki czemu intensywnie pielęgnuje i opóźnia proces fotostarzenia się skóry. D-panthenol nawilża oraz łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Masło kakaowe, posiada właściwości natłuszczające, nawilżające oraz ochraniające. Dodatkowo, wraz z kompleksem zabezpieczającym DNA komórek skóry oraz β- karoten neutralizuje wolne rodniki, skutecznie opóźniając proces starzenia się skóry. Emulsja gwarantuje szybką i intensywną opaleniznę. Polecana jest szczególnie dla osób o ciemnej karnacji. Preparat może być stosowany również w solarium.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 14,00 zł.

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę bezpośrednio przed wyjściem na słońce lub przed solarium. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Produkt testowany dermatologicznie.

KAROTENOWY PRZYŚPIESZACZ OPALANIA w spray’u
Łatwy w użyciu preparat w spray’u przyspieszający proces opalania, polecany do stosowania na plaży jak i w solarium. Specjalnie opracowana receptura, oparta na formule z β- karotenem, witaminą E i masłem kakaowym, znacznie skraca czas potrzebny do uzyskania trwałej            i równomiernej opalenizny. Preparat intensywnie pielęgnuje i nawilża skórę, pozostawiając ją gładką i miękką w dotyku.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 13,00 zł

Stosowanie: Rozpylić olejek na skórze, następnie rozprowadzić równomiernie bezpośrednio przed wyjściem na słońce lub przed solarium. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie.
 
Preparaty ochronne do opalania
Przebadane dermatologicznie wodoodporne emulsje i tradycyjne olejki ochronne z wysokiej klasy filtrami UVA i UVB zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kosmetyki zawierają wyselekcjonowane składniki aktywne, dzięki którym intensywnie pielęgnują i nawilżają skórę. W ofercie preparaty dla dorosłych i dzieci, o różnej wartości faktora ochronnego (SPF od 6 do 50), polecane do każdego typu karnacji. Wartość SPF potwierdzona badaniami.

WODOODPORNY OLEJEK DO OPALANIA SPF6
Tradycyjny olejek w spray’u zapewnia piękną i równomierną opaleniznę, dzięki formule opartej na β-karotenie. Preparat zawiera filtry UVA i UVB zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, również podczas kąpieli w wodzie. Składniki aktywne tj.: witamina E, masło kakaowe oraz olej palmowy intensywnie pielęgnują skórę, długotrwale ją nawilżając i regenerując. Dodatkowo mają działanie antyrodnikowe. Olejek łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, pozostawiając skórę aksamitnie gładką.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 14,00 zł.

Stosowanie: Rozpylić olejek na skórze, następnie rozprowadzić równomiernie pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami.

WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA SPF10
Innowacyjny preparat zapewniający ochronę przeciwsłoneczną połączoną z intensywną pielęgnacją i nawilżaniem. Bezpieczna formuła, oparta na fotostabilnym systemie filtrów przeciwsłonecznych UVA i UVB, chroni skórę również podczas kąpieli w wodzie. Zawarty w emulsji kompleks zabezpieczający DNA komórek skóry oraz witamina E neutralizują wolne rodniki, skutecznie opóźniając proces starzenia się skóry. Masło Shea i olej bawełniany intensywnie nawilżają i regenerują, jednocześnie wygładzając skórę.
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 15,00

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.
 
WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA SPF20
Wodoodporna emulsja, dzięki fotostabilnemu systemowi filtrów UVA/UVB, zapewnia ochronę skóry przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, również podczas kąpieli w wodzie. Zawiera kompleks zabezpieczający DNA komórek skóry oraz witaminę E, które neutralizują działanie wolnych rodników, skutecznie opóźniając proces fotostarzenia się skóry. Masło Shea posiada właściwości intensywnie nawilżające i regenerujące, natomiast olej bawełniany doskonale odżywia, zmiękcza i wygładza naskórek. Emulsja idealnie się rozprowadza     i dobrze wchłania.
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 19,00

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.

WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA SPF25 FAMILY
Innowacyjny preparat dla całej rodziny w wydajnym opakowaniu, zapewnia prawidłową ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, nawet podczas kąpieli w wodzie. Zawiera fotostabilny system filtrów UVA/UVB, dzięki czemu zmniejsza ryzyko poparzeń oraz podrażnień słonecznych. Masło Karite oraz olej bawełniany posiadają wyjątkowe właściwości regenerująco-nawilżające i zmiękczające naskórek. Specjalny kompleks zabezpieczający DNA komórek skóry oraz witamina E neutralizują wolne rodniki, skutecznie opóźniając proces starzenia się skóry. Emulsja łatwo się rozprowadza, pozostawiając na skórze jedynie delikatny film ochronny.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 23,00

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.

WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA SPF30
Nowoczesna emulsja do opalania, dzięki zawartości filtrów UVA i UVB, gwarantuje wysoką ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Polecana jest szczególnie do skóry wrażliwej, nieopalonej oraz przed pierwszą ekspozycją na słońce. Dzięki bogatej recepturze, preparat wpływa korzystnie na wygląd i kondycję skóry. Kompleks zabezpieczający DNA komórek skóry oraz witamina E neutralizują działanie wolnych rodników, skutecznie opóźniając proces fotostarzenia się skóry. Masło Shea posiada właściwości intensywnie nawilżające i regenerujące, natomiast olej bawełniany doskonale odżywia, zmiękcza i wygładza naskórek. Emulsja idealnie się rozprowadza i dobrze wchłania.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 22,00

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.

WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA SPF50
Zawiera fotostabilny system filtrów UVA i UVB, które gwarantują prawidłową ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, nawet w warunkach szczególnie silnego nasłonecznienia. Preparat zapewnia ochronę przed działaniem wolnych rodników i opóźnia proces fotostarzenia się skóry, dzięki zawartości innowacyjnych składników aktywnych, tj. witamina E, masło Shea oraz olej bawełniany. Sprawia, że skóra jest optymalnie nawilżona i zregenerowana, gładka     i miękka w dotyku. Emulsja polecana jest szczególnie osobom o jasnej karnacji     oraz o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 24,50

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.

WODOODPORNA EMULSJA DO OPALANIA DLA DZIECI SPF30
Emulsja z wysokim faktorem doskonale chroni delikatną skórę dziecka przed negatywnymi skutkami nadmiernej ekspozycji słonecznej, także podczas zabawy w wodzie. Zawiera system fotostabilnych filtrów UVA/UVB, który zmniejsza ryzyko wystąpienia poparzeń oraz podrażnień słonecznych. D-panthenol oraz alantoina skutecznie nawilżają i koją wszelkie podrażnienia. Witamina E głęboko nawilża i odżywia przesuszony naskórek. Przebadany dermatologicznie preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6-go miesiąca życia. Dzięki wyjątkowo delikatnej kompozycji zapachowej zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień.
Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 23,50

Stosowanie: Nanieść emulsję równomiernie na skórę dziecka około pół godziny przed wyjściem na słońce. Powtarzać aplikację wielokrotnie w trakcie przebywania na słońcu i po każdej kąpieli w wodzie. Wartość SPF potwierdzona badaniami. Produkt testowany dermatologicznie.
 
Preparaty po opalaniu
Dwa wyjątkowe preparaty do stosowania po kąpieli słonecznej, o intensywnych właściwościach nawilżających i odżywiających skórę. Dzięki bogatej formule opartej na składnikach kojących, łagodzą ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia, przynosząc natychmiastową ulgę nagrzanej skórze. Systematyczne stosowanie preparatów po opalaniu przedłuża trwałość opalenizny i sprawia, że skóra jest gładka i miękka w dotyku.

NAWILŻAJĄCE MLECZKO PO OPALANIU FAMILY
Preparat do pielęgnacji skóry po opalaniu, przeznaczony zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Posiada silne właściwości łagodzące, kojące i nawilżające. Regeneruje naskórek, wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry. Dzięki formule opartej na d-panthenolu i alantoinie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia powstałe po nadmiernym nasłonecznieniu. Mleczko bogate jest  w składniki aktywne o wyjątkowych właściwościach odżywczo – nawilżających (oleje: makadamia, bawełnianego i migdałowego, aloes), które wpływają na widoczną poprawę kondycji skóry. Dzięki delikatnej konsystencji preparat łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, przynosząc natychmiastową ulgę nagrzanej skórze. Systematycznie stosowany przedłuża trwałość opalenizny           i sprawia, że skóra jest gładka i miękka w dotyku.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 15,00

Stosowanie: Nanieść mleczko na skórę i delikatnie wmasować. Można pozostawić cienką warstwę do czasu wchłonięcia. Stosować wg potrzeb na oczyszczoną skórę. W przypadku poparzeń słonecznych należy korzystać z pomocy medycznej. Produkt testowany dermatologicznie.

ŁAGODZĄCY ŻEL PO OPALANIU SOS
Wyjątkowo skuteczny preparat, łagodzący podrażnienia skóry spowodowane nadmiernym opalaniem. Dzięki żelowej konsystencji i zawartości chłodzących mikrogranulek, preparat szybko się wchłania i przynosi natychmiastową ulgę nagrzanej i piekącej skórze. Wyselekcjonowane składniki aktywne, tj.: d-panthenol, aloes oraz naturalna betaina, intensywnie nawilżają i łagodzą wszelkie podrażnienia, jak również przyspieszają proces regeneracji naskórka. Żel jest doskonałym kompresem dla podrażnionej słońcem skóry. Idealnie nawilża i chłodzi ciało w upalne dni. Stosowany regularnie zapewnia skórze zdrowy i piękny wygląd.
Pojemność: 200 ml
Cena: ok. 13,50

Stosowanie: Nanieść żel na skórę i delikatnie wmasować. Po rozsmarowaniu granulek można pozostawić cienką warstwę do czasu wchłonięcia. Stosować wg potrzeb na oczyszczoną skórę. W przypadku poparzeń słonecznych należy korzystać z pomocy medycznej. Produkt testowany dermatologicznie.

Słoneczne porady:
 • Określ swój fototyp i na tej podstawie dobierz kosmetyk z odpowiednio wysokim filtrem ochronnym. Pamiętaj, aby dopasować preparat także do warunków atmosferycznych: inny zabierzesz na urlop nad Bałtykiem, a inny nad Morze Śródziemne.
 • Preparat ochronny nakładaj zawsze 20 – 30 minut przed planowaną ekspozycją słoneczną! Unikaj stosowania go po raz pierwszy dopiero na plaży.
 • Po każdych 2–3 godzinach ciągłego przebywania na słońcu nanieś dodatkową, nową porcję emulsji.
 • W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony, użyj ponownie emulsji po każdej kąpieli.
 • Po opalaniu stosuj odpowiedni preparat nawilżający.
 • Przebywanie na słońcu w trakcie zażywania większości leków oraz stosowanie substancji światło uczulających (np. dezodorant, perfumy) może spowodować reakcję fototoksyczną.
 • Unikaj słońca od 11.00-14.00, albowiem wówczas promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze.
 • Obserwuj swoją skórę, szczególnie znamiona i pieprzyki. Należy osłaniać je przed promieniowaniem słonecznym, a w przypadku wszelkich zmian (zabarwienia, powiększenia) natychmiast zgłosić się do lekarza.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar