2011-04-06

Nowinki

Konkurs Fashion Designer Awards w Złotych Tarasach

W sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 17:00 Złote Tarasy staną się sceną półfinałowych zmagań młodych projektantów mody w 3 edycji konkursu Fashion Designer Awards. Półfinał będzie miał formę pokazu mody, który odbędzie się na placu przy fontannie, na poziomie 1 centrum. Złote Tarasy są Partnerem wydarzenia po raz trzeci. W jego trakcie poznamy także zwycięzcę konkursu BIG BAG na oficjalną torbę Złotych Tarasów.

 
Podczas tego niezwykłego pokazu zobaczymy 20 półfinalistów konkursu wybranych przez Jury Fashion Designer Awards, w skład którego wchodzą m.in.: Maciej Zień, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Joanna Klimas, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Natalia Kukulska, Dorota Wiliams, czy Marcin Świderek – red. prowadzący Fashion Magazine. Młodzi projektanci zaprezentują swoje pret-a-porter kolekcje inspirowane czterema żywiołami. W programie zmagań półfinałowych są również pokazy kolekcji: Levi’s, Esprit, Sisley,Top Shop oraz Reebok oraz pokaz trendów przygotowany przez dział mody magazynu Hot Moda&Shopping. Stylizacją modelek zajmie się zespół profesjonalistów ze Schwarzkopf Professional oraz MAC Cosmetics. Na zgromadzonych widzów czekają liczne konkursy i atrakcje, gdzie do wygrania jest m.in. weekend ze stylowym Citroenem DS3.

W trakcie sobotniego wydarzenia odbędzie się także ogłoszenie wyników konkursu na oficjalną torbę Złotych Tarasów BIG BAG, poprzedzone pokazem 10 toreb finałowych.  Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Fashion Designer Awards to międzynarodowy konkurs  w którym udział mogły wziąć zarówno osoby, które marzą o nauce w szkołach fashion design, jak i te które mają już doświadczenie w projektowaniu. Projekt kierowany jest do młodych ludzi, których marzeniem jest rozwój i nauka w zakresie projektowania ubioru. Nagrodą dla laureatów konkursu są stypendia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma również staż u portugalskiego projektanta Ricardo Preto.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar