2006-12-10

Włosy

DBAJ O WŁOSY ZIMĄ TO TRUDNY DLA NICH OKRES

Oto kilka rad jak zadbać o włosy, by zawsze były tak samo piękne.

Czapka... Pamiętaj, nie rezygnuj z czapki, nawet w te chłodne dni. Idealna fryzura nie jest warta przemarzniętego nosa i uszu. Nie doda nam to urody i może zaszkodzić naszym włosom, lepiej, żeby oklapnęły pod czapką niż żeby skóra głowy przemarzła i osłabiła cebulki włosa. Trzeba również wiedzieć, że wiatr również wysusza włosy, więc nie rezygnujmy z czapek.

Elektryzują się... A co zrobić, gdy nasze włosy wprost przyklejają się do czapki i po jej zdjęciu nie możemy już z nimi dojść do ładu przez cały dzień. Jedyna recepta: czapkę po każdym praniu dobrze jest wypłukać w płynie do płukania tkanin; to sprawi, że ten kłopot będzie znacznie mniejszy.

Nie stosuj... Zimą warto zrezygnować z ton lakieru lub żelu do włosów bo to osłabi nasze włosy i sprawi, że będą się one jeszcze bardziej i jeszcze szybciej przetłuszczały. Co za tym idzie? Zima oznacza zmianę fryzury na prostą i łatwą do ułożenia. Zrób wszystko byś po zdjęciu czapki mogła doprowadzić włosy do ładu dzięki palcom i grzebieniowi w ciągu kilki minut przed wjeściem do biura.

Zrezygnuj...Bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. W okresie zimowym najlepiej zrezygnować z odżywek bez spłukiwania .Takie preparaty obciążają włosy, które po zdjęciu nakrycia głowy będą wydawały się przetłuszczone i oklapnięte. Najlepiej sięgnąć po lekkie odżywki, które po aplikacji spłukuje się z włosów. Susz włosy rzadziej niż latem . Jeżeli jednak nie możesz obejść się bez suszarki, używaj zimą chłodnego powietrza mimo, iż wymaga to od nas poświęcenia większej ilości czasu.

Skąd ten łupież...W okresie zimowym u wielu osób nagle pojawia się lub nasila łupież. Przyczyną łupieżu jest zwykle grzyb mikroskopowy, który występuje na skórze głowy każdego człowieka, ale w sprzyjających warunkach zaczyna się nadmiernie namnażać. Zimą może być to spowodowane noszeniem czapek ze sztucznych włókien lub po prostu naszą słabszą odpornością. W przypadku łupieżu należy sięgnąć po szampony dermatologiczne.

Wilgotność... Zadbaj o prawidłową wilgotność powietrza w twoim domu, gdyż przesuszone powietrze wysuszy i osłabi również twoje włosy. Trzeba też nawadniać organizm od wewnątrz, czyli po prostu w ciągu dnia często popijać wodę mineralną.

Dieta...Kondycję naszych włosów może też osłabić nieprawidłowa dieta. W zimie jemy bowiem mniej owoców i warzyw. Jedz różnorodne kiełki, które są skarbnicą wielu dobroczynnych substancji odżywczych.

Zime jakoś trzeba przetrwać jeżeli jej się nie lubi, ale pamiętajmy, że zimą również musimy dbać nie tylko o swojego ducha, ale również o ciało, o każdą jego cząstkę...

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar