2011-03-25

FITNESS

ZUMBA bije rekordy popularności

Energiczna mieszanka tańca, aerobiku i gorących, latynoskich rytmów - ZUMBA nie tylko zapewnia świetną zabawę, ale pomaga też uzyskać kształtną sylwetkę. Zapełnione grafiki instruktorów nie pozostawiają wątpliwości, że to obecnie najpopularniejszy sposób na fitness.


 
Merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha-cha, rumba, twist to tylko kilka z wielu stylów, które łączy w sobie ZUMBA. Wydawać się może, że to skomplikowany mix? Nic bardziej mylnego...

ZUMBA to kombinacja bardzo prostych elementów m.in. tańca i aerobiku, a także różnego rodzaju ćwiczeń siłowych, gibkościowych czy nawet holistycznych (joga, tai chi). Zajęcia urozmaica rytmiczna, latynoska muzyka, która porywa w gorące klimaty ameryki południowej.

Energiczne choreografie ZUMBY bardzo dobrze wpływają na nasz układ krążenia, układ wydolnościowy i oddechowy. Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko zredukujemy tkankę tłuszczową, ale również poprawimy kondycje fizyczną i koordynację ruchową. Warto też pamiętać, że ZUMBA to przede wszystkim świetna zabawa, która pomoże nam się zrelaksować oraz poprawić poczucie własnej wartości.

Nic więc dziwnego, że na zajęcia trzeba zapisywać się dużo wcześniej.
- W tym miesiącu musieliśmy otworzyć aż trzy nowe grupy ZUMBY! Miejsca zapełniają się szybciej niż na jakikolwiek inny kurs tańca. Kobiety przychodzą, żeby się trochę rozerwać i poszaleć na parkiecie. ZUMBA to też idealny sposób na rozruszanie mięśni po długiej zimie i zarazem spalenie kalorii – mówi Pani Marta Nemś z Centrum Tańca ANANDAY w Krakowie.

Obecie kursy ZUMBY proponowane są w większości klubów fitness i szkół tańca w całej Polsce. Kobiety w każdym wieku zapisują się na zajęcia, gdzie mogą odpocząć od codziennego zgiełku i przy okazji pozbyć się uciążliwych kilogramów. Jeśli zatem szukasz miejsca, w którym można potańczyć, posłuchać dobrej muzyki i przygotować swoją sylwetkę na nadejście lata – obowiązkowo powinnaś zapisać się na kurs ZUMBY.

Komentarze (1)

la fleur (2013-03-11 17:17:58)
zumba
Zumba jest świetna! Poprawia samopoczucie i dodatkowo ma spory wpływ na naszą sylwetkę. :) 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar