2010-12-15

SPORT

Mój przyjaciel... sport

W dzisiejszych czasach wszyscy się spieszymy. Próbujemy pogodzić pracę, naukę z życiem rodzinnym. Przez to często nie mamy dla siebie wolnej chwili. Powinniśmy od czasu do czasu dać sobie moment wytchnienia, spotkać się ze znajomymi. Dobrym sposobem odpoczynku i relaksu jest między innymi sport.

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie. Ruch i wysiłek wpływa korzystnie na naszą kondycję, poprawia sprawność fizyczną. Jest to również bardzo dobry sposób odprężenia po całym dniu lub tygodniu pracy. Można też dzięki temu miło spędzić wolny czas, oderwać się od codziennych zajęć i obowiązków. W zależności od zainteresowań, dostępności obiektów sportowych każdy może wybrać coś dla siebie.

Bardzo ciekawą, ostatnio coraz bardziej popularną dyscypliną są kręgle. Ich zaletą jest to, że można w nie grać niezależnie od pogody. Gra nie wymaga specjalnych przygotowań, bo kule do gry i obuwie są dostępne na miejscu. Wystarczy tylko strój, który nie będzie krępował ruchów, odpowiednio dobrana kula – od  6 do 16 funtów - i już jesteśmy gotowi do gry. Nie jest to może tani sport, ale można się umówić ze znajomymi i razem iść pograć. Dzięki temu mamy możliwość spędzenia wolnego czasu w miłym towarzystwie, pośmiać się, porozmawiać. Można też spróbować zmierzyć się ze sobą na punkty. Początkowo traktujemy to jak rozrywkę, jednak po pewnym czasie gra staje się coraz ciekawsza i można się naprawdę wciągnąć.

Edyta Siwek

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar