2010-11-16

Czy wiesz, że...

Twoje rytuały relaksacyjne Plusssz Magnez

Różnego rodzaju techniki relaksacyjne, które pomagają uwolnić się od negatywnych emocji i osiągnąć wewnętrzną harmonię to już nie novum. Zazwyczaj mamy wypracowane, własne, indywidualne sposoby na radzenie sobie ze stresem. Jednak, gdy poziom magnezu w naszym organizmie spada, może być nam trudno osiągnąć stan relaksu, a pozorny odpoczynek przestaje dostarczać oczekiwanego odprężenia. Regularnie zażywany Plusssz Magnez pozwoli utrzymać poziom tego biopierwiastka na właściwym poziomie, a techniki relaksacyjne znowu staną się codzienną przyjemnością.
Psychoterapeuci, nauczyciele rozwoju osobistego, trenerzy fitness czy jogi mają dla nas bogatą ofertę sposobów na wyzbycie się napięć, które powoduje stres. Nasze typy zostały zebrane w Małe Kompendium Antystresowe Plusssz Magnez.

Dobre napięcie
W osiągnięciu stanu relaksu ważne jest wyzbycie się wszelkich napięć fizycznych i psychicznych. Pomocny może być prosty trening Jacobsona. Polega on na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii mięśni, począwszy od mięśni twarzy, kończąc na mięśniach palców u stóp. Na początek: zaciśnij obie pięści - zwróć uwagę na napięcie dłoni i przedramion - rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie. To samo można uczynić z każdą partią mięśni. Później uspokój oddech, pomyśl o czymś przyjemnym. Wyłącz się w ten sposób na kilka minut. Zadziwiająca moc treningu polega na tym, że już do końca dnia będziesz czuł się odprężony.

W poszukiwaniu straconego czasu
Wraz z rozwojem cywilizacji stres staje się coraz większym problemem. Żyjemy szybko, codziennie stajemy przed kolejnymi wyzwaniami w pracy i w domu. Koncentracja na zadaniu, jasno ustalone priorytety i harmonogram pracy pozwalają uniknąć uczucia przytłoczenia obowiązkami i kręcenia się w kółko. Nie dopuszczając do powstania stresu, nie mamy z czym walczyć. Często wystarczy też zmienić pespektywę patrzenia na pewne sprawy i nagle okazuje się, że stresogenny czynnik po prostu znika. Nabraniu dystansu pomoże szczera rozmowa z bliską osobą. Postaraj się opowiedzieć o problemie, jakbyś był postronnym obserwatorem, a nie głównym aktorem tej sceny. Zostaw emocje za sobą i mów jedynie o faktach.

Wtedy najczęściej okaże się, że istnieje bardzo proste rozwiązanie, na które sam wpadniesz. To wzmacnia samoocenę i buduje zaufanie do siebie. Następnym razem już wiesz, że nie ma się czym martwić, bo i tak przecież sobie poradzisz.

Połączenie wizji i działania
Codziennie poświęć chwilę na szczery rachunek sumienia: pomyśl co chcesz osiągnąć i co w tym celu robisz. Postępy mierz jedynie poprzez zestawienie ich ze wcześniejszymi swoimi działaniami, porównywanie się z innymi jest bezcelowe i powoduje jedynie uczucie narastającej frustracji. Taka samokontrola pozwoli ci pozbyć się uczucia napięcia. Zobaczysz swoje własne postępy i nawet najtrudniejsze zadanie będziesz postrzegał jak drogę podzieloną na etapy, na której końcu czai się sukces i pełne powodzenie.

Czas na przyjemność
Życie pod ciągłą presją oczekiwań, wymagań i obowiązków sprzyja kumulacji napięć i powoduje wzmożony stres. Postaraj się chociaż przez pół godziny dziennie robić to co kochasz najbardziej. Ten czas będzie Twoją siłą napędową, która doda ci energii i natchnie optymizmem. We wszystkich przyjemnych chwilach wspomoże ciebie Plusssz Magnez, który dopełni całość codziennej walki ze stresem. Plusssz Magnez o smaku owocu mango i pomarańczy po rozpuszczeniu w szklance wody tworzy musujący napój, kompleks zbilansowanych najważniejszych witamin i mikroelementów. Zawiera 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na wybrane witaminy oraz dużą dawkę magnezu, który jest odpowiedzialny za nasze dobre samopoczucie, stymuluje mechanizmy obronne organizmu, zapobiega spadkom nastroju oraz codziennemu zmęczeniu. Jest też niezbędnym pierwiastkiem do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Magnez chroni ponadto przed toksynami, odpowiada za dostarczenie energii do mięśni, wywiera ochronny wpływ na serce i zapobiegają jego niedokrwieniu oraz niedotlenieniu.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar