2010-05-26

ROZRYWKA

Festiwal Pozytywne Wibracje

Pojawią się one na dwudniowym festiwalu, który odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym malowniczo położonym w Parku Zwierzynieckim, który stanowi unikalny fragment dawnej Puszczy Knyszyńskiej zachowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Bilety na festiwal dostępne będą w ogólnopolskiej sprzedaży od piątku 14 maja br. w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych.

Zespół The Brand New Heavies wystąpi po raz pierwszy w Polsce wraz ze swoją najważniejszą, charyzmatyczną wokalistką N'Deą Davenport, z którą nagrał najwieksze przeboje m.in. „Dream On Dreamer“ czy „Midnight At The Oasis“. Grupa Us3 to znany i lubiany w Polsce globalny fenomen, jeden z najbardziej interesujących projektów w świecie muzycznym, który w wyjątkowy sposób łączy brzmienie klasycznego jazzu i nowoczenych tanecznych bitów. “The Brand New Heavies i Us3 to gwiazdy, które od samego początku towarzyszą wydawanym przez nas kompilacjom „Pozytywne Wibracje‟. Dlatego nie wyobrażałem sobie pierwszej edycji naszego festiwalu bez ich udziału. To było moje marzenie od 10 lat! Liczę na to, że na festiwal przyjadą oddani fani naszych płyt z całej Polski, chcemy do tego zachęcić także mieszkańców Białegostoku, a także tych miłośników dobrej muzyki, którzy spędzają tegoroczne wakacje na Mazurach i w okolicach Podlasia” – mówi Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent nowego festiwalu, a także od 13 lat twórca wszystkich płyt z serii Pozytywne Wibracje.Pozytywne Wibracje Festival oparty jest na kultowej kompilacji muzycznej „Pozytywne Wibracje”, która uznana jest za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 13 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. Kompilacja „Pozytywne Wibracje” to w Polsce coś więcej niż tylko kultowa kolekcja płytowa. To określony styl życia, to emocje i muzyka każdego pokolenia. Pomysłodawcą serii płyt „Pozytywne Wibracje” jest Stanisław Trzciński, który odpowiada za dobór repertuaru do każdej z kompilacji. Organizatorzy stawiają sobie także inny, bardzo ważny cel edukacyjny imprezy. Poszerzenie świadomości ekologicznej wśród gości wydarzenia. Z nadzieją na zwiększenie działań, które wzmocnią status Białegostoku jako miasta ekologicznego. Realizacji tego celu ma pomóc ścisła współpraca przy organziacji promocji festiwalu z renomowaną ogranizacją Zielone Płuca Polski.

Na uczestników Pozytywne Wibracje Festival 2010 czeka wiele niespodzianek. Koncerty formacji The Brand New Heavies i Us3 będą na pewno będą bardzo ciekawą podróżą po muzycznych drogach świata. Ale to jedynie namiastka tego, czego publiczność w Białymstoku będzie mogła doświadczyć podczas lipcowego weekendu - zapewnia Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu. Każdego dnia obejrzymy występy aż pięciu zespołów, już niebawem ogłosimy kolejne gwiazdy, jeden z koncertów zapowiada się wręcz sensacyjnie!

Pozytywne Wibracje w 2010 roku to także premiera płyty! W najnowszej, jubileuszowej części kompilacji Pozytywne Wibracje vol 10, której premiera planowana jest na pierwszą połowę czerwca br, oprócz dawki doskonałej muzyki, 48 stronicowego albumu prezentującego 13-letnią historię serii oraz specjalnej trzeciej bonusowej płyty CD, pojawi się także wyjątkowa niespodzianka - ważna dla tych wszystkich, którzy wybierają się na festiwal w Białymstoku!

Dlaczego Białystok?
Białystok jest bardzo malowniczo położonym miastem, pełnym zieleni i urokliwych zakątków. A w najbliższym sąsiedztwie dookoła takie perły Podlasia jak chociażby Puszcza Knyszyńska, Białowieski Park Narodowy i bagna biebrzańskie. Atrakcyjna i zróżnicowana baza noclegowa (hotele, akademiki i pola biwakowe) w mieście i najbliższych okolicach jest przygotowana specjalnie na przyjęcie gości festiwalu z całej Polski. Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówi: Cieszę się niezwykle, że Pozytywne Wibracje Festival zainauguruje swe istnienie właśnie w Białymstoku. Gorąco zachęcam do odwiedzin w naszym mieście i wspólnego uczestnictwa w muzycznej uczcie. Jestem przekonany, że wspomnienia z festiwalu, a także z całej wizyty w stolicy Podlasia pozostaną na długo w pamięci gości.

Jednak Pozytywne Wibracje Festival to nie tylko wielkie muzyczne emocje, dobra zabawa ale również nacisk na relację człowiek – środowisko, szczególnie ważną w tym regionie Zielonych Płuc Polski. Współpraca organizatorów z organizacją ekologiczną zaowocuje realizacją programu edukacyjnego dla gości imprezy. Zbudowane zostanie miasteczko ekologiczne. Połączenie działań kulturalno-muzycznych z tworzeniem białostockiego „EcoCity” to doskonała kompozycja, która zapewni dodatkową promocję podczas festiwalu idei funkcjonowania miasta przyjaznego środowisku. Podczas festiwalu prowadzone będą działania, które nauczą właściwych postaw ekologicznych oraz pokażą jak odpowiedzialnie eksploatować naturę. Białystok jest miastem dobrej energii, obdarzonym dużym potencjałem, który chcemy szerzej zaprezentować. Wierzę, że przy okazji festiwalu Pozytywnych Wibracji, ta energia udzieli się gościom, którzy odkryją nie tylko nasze atrakcyjne położenie, ale przede wszystkim gościnność naszych mieszkańców. Mamy bowiem do zaoferowania świetną kresową kuchnię, piękne tereny do rekreacji i wypoczynku, a przede wszystkim dobry klimat do pozytywnych wibracji – zaprasza Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz.

The Brand New Heavies legendarna brytyjska grupa acid jazzowa, swoją muzyczną karierę, rozpoczęła w połowie lat 80-tych, niemal natychmiast zaskarbiając sobie serca fanów poprzez wyjątkowe podejście do wykonywanej muzyki (funk, soul, acid jazz). The Brand New Heavies w swoim dorobku mają wiele znakomitych płyt, które na całym świecie zdobyły status złotych i platynowych krążków. Po latach współpracy z różnymi wokalistkami, ku radości milionów fanów, drogi N’Dei i pozostałych muzyków znów się skrzyżowały. W 2008 roku w wypełnionej po brzegi londyńskiej Indigo/O2 odbył się największy od dekady koncert zespołu, udokumentowany płytą „Live in London“. Od początków kariery grupa nieprzerwanie koncertuje na całym globie, a występy zespołu słyną z wyjątkowo pozytywnej energii, która natychmiast udziela się licznie zgromadzonej publicznośći. Warto przypomnieć, że podczas koncertu BNH w ramach imprezy Inwazja Mocy RMF FM (byli jedyną gwiazdą tego koncertu) 22 lipca 2000 roku na lotnisku pod Wrocławiem zgromadziło się aż 70 000 osób publiczności. Podczas festiwalu w Białymstoku będzie można usłyszeć niezapomniane przeboje formacji takie jak "You Are The Universe", „Sometimes“, "Dream Come True", "Midnight At The Oasis", "Dream On Dreamer", „Boogie“ czy "Brother Sister“ The Brand New Heavies tworzą: N'Deą Davenport (wokal), Simon Bartholomew (gitara, wokal), Jan Kincaid (perkusja) oraz Andrew Levy (bas). Zespół wystąpi w Polsce także z dodatkową sekcją dętą.

Formacja Us3 powstała w 1992 roku. Jej założycielem i liderem jest londyński producent Geoff Wilkinson, który jednocześnie dba o jej muzyczny charakter. Już w 1993 zdobyli światowy rozgłos dzięki hiphopowej aranżacji klasycznego utworu "Cantaloupe Island" Herbiego Hancocka. - "Cantaloop (Flip Fantasia)". Dzięki temu Us3 zostało muzycznym symbolem nowego brzmienia lat 90-tych. Wydany na fali popularności album „Hand on the Torch” niebawem stał się globalnym fenomenem. Był także pierwszym krążkiem w historii słynnej wytwórni Blue Note, który osiągnął w USA status platynowy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy). Światowy sukces Us3 utwierdził Geoff’a w przekonaniu, że wśród młodych słuchaczy jest ogromne zapotrzebowanie na jazz i wszelkie jego odmiany. Miksując klasyczne i nowoczesne jazzowe sample z elementami rapu, nie zapomina o pozostałych gatunkach muzycznych m.in.: funku, reggae, soulu, r’n’b, czy brzmieniach elektronicznych. Geoff Wilkinson marzył o tym, aby każdemu albumowi Us3 towarzyszyli inni wokaliści. Właśnie dlatego do każdej kolejnej płyty zaprasza muzyków reprezentujących różne style muzyczne. W Polsce zespół pojawi się w składzie: Geoff Wilkinson (lider,bity), DJ First Rate (dj), Sean Hargreaves(instrument klawiszowe), Chris Dodd (gitara basowa), Ed Jones (saksofon), Bryan Corbett (trąbka), Akil Dasan Baker (wokal, raper). Us3 w swoim dorobku ma 7 znakomitych płyt, z których wiele pokryło się złotem i platyną. Zespół zachwyca fanów na całym świecie od Europy, poprzez Amerykę Północną i Południową aż po daleką Azję. Ich energetyczne koncerty zawsze fundują publiczności całą gamę artystycznych niespodzianek i różnorodnych brzmień. Projekt Us3 jednocześnie afirmuje przeszłość jest głęboko zakorzeniony w teraźniejszości i śmiało patrzy w muzyczną przyszłość.Bilety na Pozytywne Wibracje Festival 2010 dostępne będą w sprzedaży ogólnopolskiej od piątku 14 maja br. w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych:
 Eventim (www.eventim.pl)
 Ticketonline (www.ticketonline.pl)
 Ticketpro (www.ticketpro.pl)
 kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
 ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
 Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl )
 SHORTCUT w Traffi-Clubie, ul. Bracka 25 (www.shortcut.pl)
 Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15
 Centrum Handlowe Promenada 22 611 39 39

Pakiet „VIP“ (wyłącznie dla osób pełnoletnich) zawiera m.in.:
1. Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną) lub bilet na zadaszoną trybunę VIP,
2. Osobne wejście tylko dla VIP,
3. Catering w specjalnej strefie chilout VIP,
4. Alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu,
5. Poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek,
6. Parking VIP (aż do wyczerpania miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń),
7. Zniżka 20% w wybranych hotelach na terenie Białegostoku.

Agencja STX JAMBOREE wkrótce ogłosi komunikat o kolejnych gwiazdach, które wystąpią w Białymstoku podczas pierwszej edycji Pozytywne Wibracje Festival. Podczas dwóch dni pojawi się na scenie co najmniej 10 znakomitych wykonawców.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar