2010-04-15

Pielęgnacja ciała

Studia Urody Essenza dla ciała

Pani Aleksandra Bochenek, kosmetolog z wrocławskiego Studia Urody Essenza doradza jak pielęgnować skórę twarzy na co dzień:

- Preparaty do pielęgnacji domowej dobieramy indywidualnie w zależności od typu cery. Jeśli mamy problemy z określeniem posiadanego typu skóry, doświadczony kosmetolog lub kosmetyczka na pewno nam w tym pomogą. Jednak bez względu na to jakiego typu jest nasza skóra, każdy dzień powinniśmy rozpocząć od delikatnego odświeżenia twarzy oraz szyi. Możemy użyć do tego np. płynu micelarnego. Jest to łagodzący roztwór wodny, zawierający micele, które doskonale pochłaniają brud i nadmiar sebum. Zastępuje mleczko i tonik, działając: oczyszczająco, neutralizująco oraz nawilżająco. W czasach kiedy jesteśmy wiecznie w biegu sprawdza się idealnie.

Po oczyszczaniu należy nałożyć krem. Wiele kobiet ma problemy z jego wyborem.

- Tak, Następnym krokiem jest krem, którego wybór często przyprawia nas o ból głowy. Sugerując się jedynie reklamą szukamy po omacku preparatu idealnie odpowiadającego potrzebom naszej skóry. Polecam trzymanie się kilku prostych zasad. Jeżeli twoja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona – szukaj w aptece kremu dla cery wrażliwej. Kiedy cały dzień masz uczucie świecenia się skóry twarzy – zastosuj krem matujący. Jeśli natomiast masz ciągłe uczucie napięcia i dyskomfortu – świadczy to o tym, że twoja skóra jest przesuszona odwodniona. Szukaj więc kremu silnie nawilżającego, odżywczego. Coraz więcej ludzi ma problemy z teleangienktazjami czyli popękanymi naczynkami - dodaje pani Aleksandra - Gdy widzisz na swojej twarzy silne zaczerwienienia oraz tak zwane pajączki – koniecznie kup w aptece krem dla cery naczyniowej, bowiem zaniedbanie takich objawów może prowadzić do trądziku różowatego. Aby zasięgnąć porady specjalisty, warto umówić się na bezpłatną diagnozę skóry np. w naszym Studio przy ul. Kamiennej 103.

Jakie są teraz najpopularniejsze rodzaje zabiegów w gabinetach kosmetycznych?

Kosmetologia to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija. W zależności od typu oraz potrzeb cery indywidualnie dobiera się zabieg. W okresie nadchodzącej wiosny najczęściej wykonuje się zabiegi złuszczające, dzięki którym możemy rozjaśnić przebarwienia, zlikwidować blizny, wygładzić zmarszczki, a także przyspieszyć walkę z trądzikiem. W zależności od potrzeb można zastosować złuszczania mechaniczne np. mikrodermabrazję, czyli ścieranie zrogowaciałego naskórka głowicami, pokrytymi warstwą diamentu. Dostępne jest też złuszczanie chemiczne, np. za pomocą L lub β hydroksykwasów. Wywierają one specyficzne działanie na naskórek, przez rozluźnienie komórek przyspieszone jest złuszczanie. Przed zabiegiem kosmetolog lub kosmetyczka zawsze dają wskazówki co wolno, a czego robić się nie powinno po takim zabiegu. Coraz większą popularnością cieszy się także IPL, - dodaje Pani Aleksandra- czyli Intense Pulsed Light, pozwalający na skuteczną walkę z niechcianym owłosieniem, przebarwieniami, trądzikiem oraz naczynkami. Zabieg dzięki nowoczesnej głowicy z systemem chłodzenia jest niemal bezbolesny.

Widzimy więc, że zmiana z brzydkiego kaczątka w łabędzia nie jest wcale taka trudna. Jeśli będziemy trzymać się kilku prostych zasad, nastąpi ona równie naturalnie i równie niespodziewanie jak w bajce H. Ch. Andersena.

www.studioessenza.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar