2009-09-20

MOTOKOBIETA

Dzień bez Samochodu na rowerze

Celem kampanii jest
promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form poruszania się po mieście, dojazdu do pracy czy szkoły. Dzień bez Samochodu jest częścią Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który organizowany jest od 2002 r. pod auspicjami Komisji Europejskiej - Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska.

Wydawnictwo Bezdroża dołącza się do międzynarodowych obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Pracownicy Wydawnictwa na co dzień chętnie korzystają z transportu publicznego i roweru dojeżdżając do pracy. "Rower daje swobodę i przyjemność, jakich odmawiają mi miejska komunikacja czy samochód" - mówi Agnieszka Drapich, Koordynator pionu graficznego Wydawnictwa Bezdroża. "Przemieszczanie się rowerem - na świeżym powietrzu, wczesnym rankiem, kiedy Kraków dopiero się budzi, nie może się równać z podróżowaniem brudnymi i skotłowanymi w korkach samochodami. Nie mniej ważny jest dla mnie aspekt ruchu. Siedzenie przez osiem godzin przed komputerem nie sprzyja zdrowiu ani fizycznemu ani psychicznemu. W końcu rower to zdrowie i relaks!" - dodaje.

Na portalu społecznościowym e-przewodniki.pl prowadzonym przez Wydawnictwo Bezdroża, pojawiają się interesujące propozycje tras rowerowych w Polsce i Europie. Może warto skorzystać ze sprawdzonych propozycji internautów i ruszyć jeszcze we wrześniu na dwóch kółkach szlakami dla cyklistów, których przybywa w kraju z roku na rok.

Z okazji Dnia Bez Samochodu do końca września w księgarni internetowej bezdroza.pl książka pt. "Polska wg internautów" oferowana jest z 20% rabatem.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar