2009-07-23

WARTO WIEDZIEĆ

Festiwal Piękna

W tych dniach każdy, kto odwiedzi Płock będzie mógł posłuchać koncertów, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz obejrzeć pokazy mody. Zwieńczeniem pięknego tygodnia będą wybory Miss Polski, międzynarodowe wybory Miss Supranational oraz Miss Polski Nastolatek.

Festiwal Piękna
To międzynarodowa impreza, promująca piękno w każdej postaci. Pomysł na tego typu wydarzenie pojawił się z potrzeby serca i przy okazji ostatnich wyborów Miss Polski. "Piękno to istotny element życia. Otaczamy się pięknymi przedmiotami, piękną muzyka. Lubimy przebywać z pięknymi ludźmi. Dlatego właśnie powstał Festiwal Piękna." – podkreśla Paweł Zeitz – organizator Festiwalu. Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004 dodaje "Impreza w Płocku to nie tylko szansa na podziwianie piękna, ale też na porozmawianie o jego przejawach i znaczeniu w naszym życiu."

Piękno w kilku odsłonach
Nikt tak otwarcie nie mówi o tym, że coś jest piękne, jak dzieci. Ich prostota i trafność spostrzeżeń zainspirowały organizatorów Festiwalu do tego, aby dziecięca impreza rozpoczęła serię wydarzeń pięknego tygodnia w Płocku. Piękno według dzieci to okazja, aby zobaczyć jak najmłodsi rozumieją i wyrażają piękno. Spotkanie poprowadzą znane gwiazdy: Danuta Błażejczyk, Magda Femme oraz Janusz Tylman.

Kanony piękna nigdy nie były trwałe. Zmieniały się wraz z epokami i były odmienne w różnych społecznościach. Festiwal Piękna w Płocku to czas, kiedy piękno nie tylko się podziwia, ale też o nim rozmawia. Dlatego w ramach Festiwalu można uczestniczyć w panelu dyskusyjnym Kanony piękna – wczoraj i dziś.

Piękno Azji to kolejna z imprez towarzyszących. Jest spotkaniem osób zainteresowanych pięknem dalekiego wschodu, jego kulturą i sztuką. Główne tematy spotkania to: Kaligrafia oraz informacje o piśmie japońskim, Ogrody japońskie, Malarstwo tuszem, Gry i zabawy japońskie, Ceremonia herbaty, Magiczne lalki Kokeshi.

Podziwianie pięknych kobiet to przyjemność i inspiracja. Dlatego jedną z imprez festiwalowych będzie Rynek Piękna. Tu najpiękniejsze kolekcje polskich i zagranicznych projektantów zaprezentują finalistki i laureatki wyborów Miss.

Naturalną konsekwencją idei Festiwalu jest wybór najpiękniejszych kobiet w Polsce i na świecie.

W ramach Festiwalu Piękna odbędą się więc finały wyborów Miss Polski, Miss Supranational oraz Miss Polski Nastolatek. Towarzyszyć im będą występy wielu znanych artystów z Polski i zagranicy.

"Piękno [...] jest wszędzie. Gdziekolwiek zwrócisz oczy." (Erich-Emmanuel Schmitt)zdjęcie: C. Dzięcielski

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar