2009-07-21

Torby

Torba podróżna autorstwa Antonio Berardiego

W efekcie powstała limitowana edycja unikalnej, weekendowej walizki, która od 20 lipca 2009 roku będzie dostępna jedynie na portalu www.yoox.com. Valigia PERONI, zainspirowana przez PERONI Nastro Azzurro, stworzona przez Antonio Berardiego - stanowi przykład wspaniałego wzornictwa, innowacji i kunsztu rodem prosto z Włoch. Antonio Berardi zaprezentował osobiście torbę podróżną Valigia PERONI podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie.Valigia PERONI to propozycja skierowana do wyrafinowanych podróżników. Inspiracją dla projektanta był urok, szyk i styl złotych lat 60. we Włoszech – okres, w którym powstało PERONI i który miał znaczący wpływ na światowy design, modę i styl życia. Projekt Berardiego łączy klasyczne poczucie estetyki z funkcjonalnością, tak charakterystyczną dla włoskiego stylu projektowania. Valigia PERONI jest projektem wszechstronnym - może być używana jako torba weekendowa, torba podróżna na dłuższe wyjazdy lub przenośny bagaż podręczny. Mogą z nią podróżować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Spotkanie, na którym po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano torbę Valigia PERONI, odbyło się w poniedziałek,15 czerwca 2009r. w Między Nami Cafe w Warszawie. Gościem honorowym był sam projektant – Antonio Berardi, który na zaproszenie Peroni specjalnie na ten wieczór przyleciał z Mediolanu. Obecni dziennikarze, styliści, trensetterzy i gwiazdy mogli zobaczyć torbę podróżną, dowiedzieć się o inspiracjach jakie towarzyszyły jej tworzeniu, poznać kulisy kreacji, a także wziąć udział w konkursie w którym do wygrania była Valigia PERONI. Najwięcej cech prawdziwie włoskiego stylu, które znajdują odzwierciedlenie w torbie podróżnej zaprojektowanej przez Berardiego, wypisał znany stylista fryzur – Robert Kupisz i on wygrał pierwszy w Polsce egzemplarz Valigia Peroni. Spotkanie poprowadził Olivier Janiak.

"Celem mojej współpracy z PERONI Nastro Azzurro było stworzenie ponadczasowej walizki dla ludzi, którzy pragną podróżować stylowo. Kiedy pakuje się torbę na kilka dni konieczna jest dokładność i uporządkowanie, tak aby o niczym nie zapomnieć. Ideą było wydzielenie miejsca na wszystko, co w podróży niezbędne. Podstawą mojej pracy była troska o detale i najwyższą jakość – wartości, które dzielę z marką PERONI Nastro Azzurro. Tak powstała torba, będąca doskonałym towarzyszem podróży – dająca poczucie luksusu, a jednocześnie ponadczasowa i funkcjonalna.” – tak o swojej pracy nad projektem mówi Antonio Berardi.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar