2009-07-06

Byliśmy tam...

Najwięszka dziura w Polsce

Zlokalizowany tuż obok wyrobisk odkrywkowej kopalni węgla brunetnego w Bełchatowie Kleszczów to siedziba najbogatszej gminy w Polsce. Kopalnia i pobliska elektrownia zapewniają dochody, ale zajmują też ponad 1/3 obszaru gminy. W Kleszczowie znajduje się punkt widokowy, z którego można oglądąć wyrobisko kopalni - największą dziurę w ziemi, powstałą po wydobyciu węgla. Ma ona długość 8 km i szerokość dochodzącą do 3 km, a jej głębokość sięga 250 m.

Góra Kamieńsk

Najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce, Góra Kamieńsk (384 m n.p.m), powstało w sposób sztuczny - jest zwałowiskiem ziemi nakrywającej pokłady węgla brunatnego wydobywanego przez kopalnię w Bełchatowie. Na szczycie wzniesienia znajdują się tarasy widokowe, z których można oglądać m.in. panoramę kopalni i wiatraki ekoelektrowni. Na zboczach wytoczono szlaki rowerowe. Znajdują się tu też letni tor saneczkowy i park rozrywki, a zimą działa stok narciarski. Na szczyt góry można wjechać wyciągiem krzesełkowym (jedyne 6 zł w obie strony), a widok jest zapierający dech w piersiach.

Zapraszamy do galerii udziewczyn.pl

Galeria zdjęć:

Komentarze (2)

chyba tak (2009-07-07 14:35:08)
plus
plus za foty, dużo mówią o tym miejscu, czy tekst pisała inna osoba niż ta która robiła zdjęcia?
moze warto! (2009-07-07 14:34:26)
czy ktoś to czyta?
mase literówek i nierozumiałości w tekści kolapni, brunetnego, oglądąć, wytoczono,czy redakcja udziewczyn.pl czyta teksty przed publikacja?
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar