2009-07-05

ROZRYWKA

Galerianki na Festiwalu Era Nowe Horyzonty

Film odniósł już sukces na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", gdzie został uhonorowany Nagrodą Główną "Wielki Jantar 2009", a odtwórczyni głównej roli - Anna Karczmarczyk - otrzymała Nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski.

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami. Filmowa opowieść o młodych "galeriankach", wyreżyserowana przez Katarzynę Rosłaniec, została uznana za najlepszy debiut 2009 roku - obraz uhonorowano Nagrodą Główną "Wielki Jantar 2009" na 28. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", a odtwórczyni głównej roli - Anna Karczmarczyk - otrzymała nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski.

Muzyka do "GALERIANEK" jest dziełem jednego z najlepszych polskich raperów - O.S.T.R. - kompozytora, skrzypka, producenta muzycznego, trzykrotnego zdobywcy Złotej płyty, laureata nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowanego do Paszportów Polityki. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także utwory wyjątkowego electro-duetu, Skinny Patrini.

Projekcje "GALERIANEK" podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędą się 30 i 31 lipca 2009 (szczegóły w programie festiwalu na stronie.

Film pojawi się w powszechnej dystrybucji kinowej 25 września 2009.

Zobacz kilka klatek z filmu i do zobaczenia w kinie!
fot. Hanna Polak/dystr. Monolith Plus

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar