2009-06-28

Bielizna

Wygodny biustonosz od firmy Donna

Sekretem wygodnej bielizny jest umiejętne połączenie kunsztownego kroju z doborem odpowiednich tkanin i rozwiązań konstrukcyjnych. To właśnie na te trzy elementy należy zwracać szczególną uwagę dokonując zakupu.

Czy zdarzyło ci się kiedyś kupić bieliznę, która w sklepie zachwyciła Cię swoim krojem i delikatnością, natomiast potem okazała się zupełnie niepraktyczna? Na nic zdało się wtedy unikatowe wzornictwo oraz najbardziej nawet zmysłowy krój. Zdeformowane po pierwszym praniu miseczki nieelegancko odznaczały się pod ubraniem, ramiączka były rozciągnięte, a fiszbiny pękły, chociaż stosowałaś się do widocznych na metce zaleceń producenta. Te konsekwencje są wynikiem złego skonstruowania bielizny, która nie jest w stanie spełniać swoich funkcji. Drugim częstym „winowajcą” jest zły gatunkowo materiał. Dlatego zanim kupisz upragnioną bieliznę, zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów i upewnij się, że dokonałaś słusznego wyboru.

Jednym z sekretów stworzenia wygodnej i trwałej bielizny jest wybór odpowiednich materiałów. Najczęściej do produkcji fig i biustonoszy używane są materiały pochodzenia naturalnego, a więc bawełna oraz jedwab, a także tkaniny syntetyczne: lycra oraz mikrofibra. Elementy ozdobne wykonywane są natomiast z delikatnej koronki, gipiury oraz tiulu. Równie ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych – termiczne profilowanie miseczek oraz używanie specjalnych drutów do produkcji fiszbin, zapobiega odkształceniu się biustonosza nawet podczas prania. „Nasza bielizna powstaje ze sprawdzonych i certyfikowanych materiałów. Dzięki temu, że jej produkcja odbywa się w Polsce, mamy możliwość ciągłego nadzorowania procesu produkcji. Dlatego też mamy pewność, że oferowane przez nas produkty są naprawdę wysokiej jakości” - zauważa Agnieszka Kostrz, właścicielka krakowskiej firmy DONNA.

Warto więc powiedzieć kilka słów o tkaninach, z których najczęściej produkowane są biustonosze oraz figi. Pierwsze miejsce, niepodzielnie od wielu lat zajmuje bawełna. Jej cechą charakterystyczna jest wysoka trwałość, miękkość oraz duże zdolności absorpcyjne. Bawełna jest również tkaniną niezwykle przewiewną i elastyczną, dzięki czemu bielizna z niej wykonana zapewnia wysoki komfort noszenia oraz nie sprawia problemów podczas pielęgnacji. Niektórzy producenci bielizny poddają tę tkaninę dodatkowej obróbce, by w ten sposób zwiększyć jej jakość. Inną naturalną tkaniną, często spotykaną w bieliźniarstwie jest jedwab. Jego szlachetne włókna, pozyskiwane z kokonów jedwabników są niezwykle delikatne oraz mocne. Często do produkcji biustonoszy i fig wykorzystywana jest także lycra – ta syntetyczna tkanina jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu bielizna z łatwością rozciąga się, dopasowując się do sylwetki, po czym wraca do pierwotnego kształtu. Podobne właściwości ma mikrofibra, wykonywana głównie z włókien poliestru. Taka tkanina charakteryzuje się znaczną miękkością oraz przytulnością, dzięki czemu bielizna z niej wykonana jest niezwykle wygodna.

Do produkcji bielizny nocnej chętnie stosowana jest również satyna. W zależności od metody produkcji, tkanina ta może być nierozciągliwa jak również elastyczna. Satyna jest materiałem o gładkiej, błyszczącej powierzchni z jednej strony i matowej z drugiej. Te właściwości sprawiają, że ta tkanina jest szczególnie elegancka, co doceniło już wielu producentów bielizny, tworząc zmysłowe koszulki i haleczki. Ten rodzaj garderoby jest również niejednokrotnie ozdabiany wymyślnymi haftami, delikatną hiszpańską koronką czy lamówką wykonaną z muślinu.

Najlepszy efekt daje jednak tworzenie bielizny z kilku rodzajów tkanin. Użycie bawełny, mikrofibry oraz szlachetnej koronki sprawi, że biustonosz czy figi będą nie tylko wygodne ale również piękne. Przykładem może być najnowszy model biustonosza produkowanego w firmie DONNA. Jak wskazuje pani Agnieszka Kostrz „w najnowszej bardotce zdecydowaliśmy się na połączenie miękkiej bawełny z elegancką gipiurą oraz lekkim, ażurowym tiulem. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań technologicznych stanik, nie tylko zachwyca swoją delikatnością ale także jest stabilny i wyjątkowo trwały”. Wielowymiarowy nadzór nad procesem produkcji pozwala ponadto błyskawicznie reagować na najnowsze trendy, dzięki czemu możliwe jest tworzenie komfortowej bielizny, która ponadto idealnie odpowiada gustom kobiet.

Kupując biustonosz zwróć również uwagę na jego konstrukcję – termicznie profilowane miseczki nie powinny się odkształcać, a krojem muszą być idealnie dopasowane do wielkości piersi. Staniki, które wyposażone są we wzmocnione fiszbiny, a karczek łączący miseczki jest wysoki, są wskazane dla kobiet o dużym biuście. By biustonosz był wygodny, szwy muszą być delikatne oraz płaskie, gumki powinny mieć odpowiednią szerokość, by nie wpijać się w skórę, a wykończenia w postaci lamówek, wstawek i koronek nie mogą się snuć lub marszczyć. Mierząc bieliznę zwróć też uwagę czy zapięcia i haftki nigdzie cię nie uciskają oraz czy metalowe elementy pokryte są specjalną emalią, która zapobiegnie podrażnieniu skóry. Jest to szczególnie istotne u osób uczulonych na nikiel oraz inne metale nieszlachetne, z których wykonywane są tego typu elementy.

Na koniec wypada już tylko życzyć udanych zakupów.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar