2009-06-24

ROZRYWKA

Międzynarodowy Festiwal Gwiazd

Środa 8.07.2009

13:00 Parada Gwiazd – Oficjalne otwarcie festiwalu
14:00 Otwarcie Aren Festiwalu – Część Parady Otwarcia - Plener
15:00 Warsztaty teatralne Galeria Ani – Rusz (Ukraina) - Atrium MDK
Podczas warsztatów uczestnicy przygotują spektakl, który następnego dnia przedstawią zgromadzonej publiczności. Każdy będzie miał możliwość na chwilę stać się lalkarzem, wcielić się w bajkową postać, stworzyć część wspólnego scenariusza.
Warsztaty poprowadzi Inessa Zielińska, projektantka i reżyserka w Pracowni Teatralnej Ani-Rusz.
16:30 Odsłonięcie pomnika Jana Machulskiego
Przy Alei Gwiazd odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Machulskiego, które uświetni rodzina i przyjaciele artysty. Jan Machulski był wybitnym aktorem i reżyserem. Ukończył Wyższą Szkołę Aktorską w Łodzi i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Występował na deskach najbardziej uznanych teatrów, a w latach siedemdziesiątych sam założył teatr. Zagrał w prawie 120 rolach teatralnych oraz 45 rolach filmowych, między innym w Vabank, Vabank II, czyli riposta, Kingsajz, Deja vu, Psy, Kiler, Vinci. Zmarł na zawał serca w warszawskim Szpitalu Bielańskim w wieku 80 lat. Pochowany jest na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
17:00 Spotkanie z gwiazdą; Lou Bega – Zielony Taras Hotelu Amber Baltic
17:30 Nigdy nie zakocham się – Międzynarodowy Dom Kultury
Scenariusz: Cezary Harasimowicz
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Obsada: Grażyna Wolszczak, Jacek Poniedziałek
Pełna gagów i zaskakujących zwrotów akcji komedia miłosno – kryminalna.Akcja rozpoczyna się od kradzieży słynnego brylantu z londyńskiej galerii. Nieco później w hotelowym pokoju spotykają się Diana i Ernest, którzy mają coś wspólnego z zaginionym kamieniem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy tych dwoje zaczyna coś do siebie czuć.
19:30 Spotkanie z aktorami spektaklu Nigdy nie zakocham się – MDK
20:00 Koncert Lou Begi (Niemcy) - Promenada
Lou Bega jest światowej klasy wokalistą, nominowanym do nagrody Grammy oraz wielu innych nagród. W młodości chciał zostać raperem, wybrał jednak rytmy latynoamerykańskie. Dziś Lou Bega jest znany ze światowych hitów, piosenek takich jak Mambo No. 5 czy I Got a Girl. Lou Bega w swoich kompozycjach oprócz rytmów latynoamerykańskich wykorzystuje rap, reggae, R'n'B, soul, a ostatnio również melodie orientalne. Nagrał cztery albumy: A Litte bit of Mambo, King of Mambo, Ladies and Gentlemen i Lunatic, które sprzedały się łącznie w 12 milionach egzemplarzy w ponad 40 krajach. Odbył wiele tras koncertowych po całym świecie, m.in. Afryce, Europie, Południowej Ameryce, Indiach oraz USA, gdzie występował wspólnie z Cher.
22:00 Kino na plaży – Plaża Przed Hotelem Amber
Młode Wino (Czechy)
Scenariusz i reżyseria: Tomas Barina
Obsada: Krystof Hadek, Lukas Langmajer, Tereza Voriskova, Vaclav Postranecky, Tomas
Motonoha, Lucie Benesova
Młode Wino to przede wszystkim zabawna historia o miłości, marzeniach i przyjaźni, w której nie zabraknie wina oraz domu, jako idylli i miejsca, do którego zawsze warto powracać. Krystof Hadek, wcielił się w postać głównego bohatera, sympatycznego i inteligentnego oszusta nagle ulegnie diametralnej zmianie.
0:00 Free Rainer (Niemcy)
Scenariusz i reżyseria: Hans Weingartner
Obsada: Moritz Bleibtreu, Elsa Schulz-Gambard, Milan Peschel, Gregor Bloeb, Tom Jahn
Jest to opowieść o producencie filmowym, Rainerze, który wspiął się na sam szczyt kariery dzięki brawurowym i wulgarnym programom telewizyjnym. Jednak pewne zdarzenie sprawi, że bohater stanie przed trudną decyzją poważnych zmian. Czy wszystko pójdzie po jego myśli?
23:30 Nocne granie – Ramona Rey – Klub Scena
Ramona Rey to pochodząca z Gryfic wokalistka popowa i klubowa. Po zakończeniu liceum założyła swój zespół, z którym wystąpiłam na kilku koncertach. W roku 2002 wystąpiła w musicalu Kwiaty we włosach. Przełomową w jej karierze okazała się znajomość z Igorem Czerniawskim, z nim rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą, którą promował singiel Zanim słońce wstanie. Teledysk do piosenki nominowano w dwóch kategoriach do nagrody Yach Film.
Ramona Rey wystąpiła na koncercie w Jarocinie, wzięła również dział w projekcie muzycznym Yugopolis. W 2009 roku odbyła się premiera drugiej płyty wokalistki Ramona Rey 2, która została nominowana do Superjedynek w kategorii płyta roku.

Czwartek 9.07.2009

11:00 Warsztaty teatralne Galeria Ani – Rusz (Ukraina) - Atrium MDK
Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych. W trakcie zajęć stworzone zostaną unikatowe lalki teatralne, które umieszczone w magicznej scenerii przekształcą Dom Kultury w tajemnicze, pełne uroku miejsce, w którym spełniają się marzenia.
Warsztaty poprowadzi Inessa Zielińska, projektantka i reżyserka w Pracowni Teatralnej Ani-Rusz.
12:00 Warsztaty filmowe cz. I – Kaskaderka – Park Chopina
Prowadzący: Ryszard Janikowski
W trakcie warsztatów widzowie poznają tajniki sztuki kaskaderskiej stosowanej w filmach. Warsztaty poprowadzi najsłynniejszy polski koordynator scen kaskaderskich Ryszard Janikowski, który w swoim dorobku ma filmy takie jak Piraci, Pitbul, Opowieści z Narnii.
Do chwili obecnej pracował przy 250-ciu filmach fabularnych i serialach TV.
14:00 Teatr uliczny Teatr uliczny KET (Ukraina) – Promenada
Formacja utworzona przez profesjonalnych aktorów teatru Młodego Widza w Kijowie. Grupa realizuje spektakle z klasycznego oraz współczesnego repertuaru światowego, i w krótkim czasie stała się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego, zdobywając liczne nagrody na europejskich festiwalach.
15:00 Spotkanie z gwiazdą – Zielony Taras Hotelu Amber Baltic
15:30 Teatr kukiełkowy dla dzieci Ammazon (Ukraina) - Atrium MDK
Na warsztatach zostanie wystawiony amatorski spektakl, stworzony dzień wcześniej uczestników Festiwalu.
16:00 Wieczór kabaretowy: Wesoło, choć goło. Głupio, ale zdrowo
Obsada: Szymon Szurmiej, Andrzej Grabowski i ich goście
Przezabawny występ kabaretowy pełen niekonwencjonalnego humoru i przedwojennego dowcipu.
17:00 Spotkanie z twórcami i aktorami filmu Żart – Zielony Taras Hotelu Amber Baltic
19:00 Koncert muzyczny Wojciech Waglewski, Fisz, Emade – Męska Muzyka - MDK
O projekcie mówi się, że: „Literacko jest w całości o uczuciu - jednym jedynym - jakie może pokonać nieporozumienia”.
Fisz, który napisał tu sześć z piętnastu tekstów piosenek, podgląda i opisuje te bardziej śmieszne (lub ciemne) strony życia „uczuciowego”. Sam też o nich w sześciu odsłonach na płycie śpiewa! A Wojciech Waglewski, jakby „na kontraście”, spogląda „do siebie, do wewnątrz” i najzwyczajniej swym spokojnym głosem pociesza i podpowiada. Muzycznie zaś, chyba po raz pierwszy w historii, charakterystyczna nuta Waglewskiego - Wojtek Waglewski jest kompozytorem prawie całego materiału - osadzona jest w muzyce amerykańskiej: Waitsie, bluesie, a nawet country. Poza tym, każdy z Waglewskich zostaje sobą.
20:30 Koncert gwiazdy – Scena na Promenadzie
21:45 Kino na plaży – Żart - Plaża Przed Hotelem Amber
Reżyseria: Andrei Kudinenko
Scenariusz: Pavel Lungin
Obsada: Ivan Aleksieyev, Yevgeni Dimitriev, Dimitriy Dyuzhev
Akcja filmu rozgrywa się w typowej moskiewskiej szkole. Głównym bohaterem jest Igor czyli Iwan Aleksieyev, który przyjeżdża do Moskwy z małej syberyjskiej wioski i zmuszony jest walczyć o pozycję i akceptację klasy z popularnym Olegiem.
23:30 Nocne granie – Mikromusic – Klub Scena
Muzyka Mikromusic to specyficzna mieszanka wielu gatunków muzycznych: jazzu, trip hopu, funku i muzyki ludowej, której poetyki dodają Natalii Grosiak Mikromusic ma na swoim koncie klika nagród m.in. II miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2003 roku, nagrodę prezydenta Sopotu zdobytą
w konkursie Top Trendy. Zespół został zaproszony również do występu na Heineken Open’er Festiwal w Gdyni w 2007 roku.

PIĄTEK 10.07.2009

11:00 Magiczne nutki cz.I Magda Femme - Scena na Promenadzie
Muzyczna niespodzianka dla najmłodszych przygotowana przez Magdę Femme.
Koncert składa się ze skocznych i wesołych pioseneczek o charakterze edukacyjnym, przy których można się bawić, uczyć kolorowo i liczenia.
Magda Femme – tak naprawdę Magdalena Pokora – wokalistka muzyki pop, autorka tekstów i kompozytor. Swoją karierę muzyczną rozpoczynała w zespole Ich Troje. Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wydała trzy solowe płyty: Empiryzm, 5000 myśli i Extremalnie.
12:00 Warsztaty filmowe – Efekty specjalne – Klub Scena
14:00 Teatr uliczny Trójkółka (Czechy) – Promenada
15:00 Spotkanie z gwiazdą; Bohdan Stupka – Zielony Taras Hotelu Amber Baltic
Bohdan Stupka to ukraiński aktor filmowy i teatralny, z wykształcenia teatroznawca. Zadebiutował w filmie Biały ptak z czarnym znamieniem, wcielił się w postaci dramatów szekspirowskich, komedii Gogola, dzieł Czechowa. Aktor jest również zdobywca licznych prestiżowych nagród. Polskim widzom znany jest głównie z filmu Ogniem i Mieczem,
w której zagrał Bohdana Chmielnickiego.
16:00 Teatr uliczny Teatr Mimo Studio Pantomimy – Plener
Choreografia: Bartłomiej Ostapczuk - dyrektor artystyczny najważniejszej w Polsce imprezy promującej pantomimę - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.
Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku, od tego czasu zaprezentował 6 premier, z których połowa jest grana w teatrze Królewskim w Wilanowie, po dziś dzień.Grupa jest laureatem licznych nagród.
18:00 Klimakterium i Już - MDK
Reżyseria: Cezary Domagała
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Obsada: Elżbieta Jarosik, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Jodłowska, Hanna Chojnacka, GrażynaZielińska, Ewa Złotowska
Niespotykany musical, którego bohaterkami są kobiety przechodzące klimakterium. Każda z nich musi stawić czoło codziennym troską. Przedstawienie porusza starannie pomijany temat menopauzy, receptą na problemy dnia codziennego ma być duża dawka pozytywnej energii i humoru.
18:30 Magiczne nutki Magda Femme cz.II – Casino Hotelu Amber Baltic
Magda Femme zaśpiewa kołysanki do snu dla dzieci.
19:30 Spotkanie z aktorami spektaklu Klimakterium i Już – MDK
20:00 Koncert Mieczysław Szcześniak i Gospel Joy – Plener
Mieczysław Szcześniak zadebiutował w 1990 r. albumem Niby nowy. Od 1993 roku związał się z nurtem muzyki chrześcijańskiej, rozpoczął współpracę z grupą New Life M oraz chórem Deus Meus. Z towarzyszeniem obu składów wydał łącznie sześć płyt.
W 1997 roku podpisał kontrakt z koncernem Pomaton EMI. Pierwszym tego owocem był album Czarno na białym. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór Dumka na dwa serca do filmu Ogniem i mieczem, a 29 maja reprezentował Polskę w Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja '99 w Izraelu, piosenką Przytul mnie mocno. W 2000 roku ukazał się nowy album Mietka zatytułowany Spoza Nas. Maj 2006 roku to data premiery nowego, po pięciu latach przerwy, albumu artysty, zatytułowanego Zwykły cud. Znalazło się na nim wiele duetów - do nagrania piosenek, zaproszono m.in. Annę Marię Jopek, Paulinę Przybysz, Liroya oraz Mezo.
Obecnie artysta pracuje nad kolejną płytą.
21:45 Kino na plaży - Plaża Przed Hotelem Amber
Od Pełni do Pełni
Reżyseria: Tomasz Szafrański
Scenariusz: Tomasz Szafrański, Agata Harrison, Jarosław Banaszek
Obsada: Andrzej Nejman, Katarzyna Glinka, Jerzy Bończak, Andrzej Grafowski
Przewrotna komedia producentów kultowej animacji Włatcy Móch.
Lenka (Katarzyna Glinka) jest wróżką, która posiada dar wyciągania pieniędzy od swych klientów. Pomaga jej w tym genialny wujek czarodziej (Jerzy Bończak). Interes przynosi kokosy aż do czasu, gdy najlepsza klientka Lenki, natchniona buddystka Iwona (Monika Kwiatkowska), postanawia popełnić samobójstwo, gdyż porzucił ją mężczyzna jej marzeń – Oskar (Andrzej Nejman). Co więcej, Iwona chce przekazać policji list samobójczy,
w którym obarcza całą winą Lenkę.
23:30 Nocne granie – Ala Janosz i HooDoo Band – Klub Scena
Alicja Jarosz - laureatka pierwszej polskiej edycji programu Idol. Występuje na scenie od 8 roku życia, ale karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu Piotruś Pan w 1999. Rok później zwyciężyła w programie Szansa na sukces piosenką Prawy do lewego z repertuaru Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji programu Idol i wydała swoją pierwszą płytę – Ala Janosz. W 2003 roku wykonując piosenkę I don't know how to love him wzięła udział w konkursie World Idol, w którym walczyła o tytuł "światowego idola 2004". Ostatecznie zajęła 8. miejsce na 11 pozycji.


Sobota 11.07.2009

12:00 Warsztaty filmowe – Montaż – Klub Scena
Prowadzący: Jarosław Barzan
Jarosław Barzan montował m. in. Lejdis, 39 i pół, Pitbula
14:00 Teatr uliczny – Promenada
15:00 Matematyka Miłości - MDK
Reżyseria: Alicja Albrecht
Muzyka: Astor Piazzolla
Reżyseria światła: Maciej Igielski.
Obsada: Małgorzata Zajączkowska, Piotr Woźniak, Machina del Tango
Niezwykły spektakl muzyczo-teatralny, w którym wykorzystano efekty multimedialne: film oraz muzykę Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu Machina del Tango. Utwór stanowi przejmującą historię opowiedzianą przez gwiazdę sceny argentyńskiej, która postanawia rozstać się z teatrem z powodu nieszczęśliwej miłości. Aktorka wychodzi na scenę, aby pożegnać się z widzami, wyjawia prawdę o sobie, swoim związku z ukochanym mężczyzną i życiowych błędach. Na scenie Małgorzacie Zajączkowskiej towarzyszy tancerz tanga argentyńskiego – Piotr Woźniak.
17:00 Spotkanie z gwiazdą – Zielony Taras Hotelu Amber
18:00 Piosenki z Teatru - MDK
Obsada: Krystyna Janda, oraz Wojciech Borkowski - fortepian, Andrzej Łukasik - kontrabas,Marek Wroński - skrzypce, Adam Lewandowski - perkusja
Piosenki z Teatru to niezwykły koncert, na który składać się będą piosenki z trzech przedstawień: Białej bluzki Agnieszki Osieckiej, Kobiety zawiedzionej oraz Marleny, opowieści o Marlenie Dietrich. W trakcie koncertu usłyszymy przeboje takie jak: Johnny, Moje blond maleństwo i Czego mogę sobie życzyć?, wszystkie w mistrzowskich tłumaczeniach Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Całość spektaklu przepleciona jest rozmową aktorki z publicznością, jej osobistą refleksją na temat teatru i śpiewania.
20:00 Touch and Go (Wielka Brytania) – Scena na Promenadzie
Touch and Go to jedno z wcieleń wziętego twórcy "muzyki podkładowej” - Brytyjczyka Davida Lowe. W stworzeniu zespołu niebagatelną rolę odegrał także Charlie Gillet - właściciel wytwórni płytowej Oval Records. W październiku 1998 roku ukazał się singiel Would You...? - powstał on z wysamplowanych dialogów z dokumentalnego filmu BBC na temat nocnego życia w londyńskich klubach. Muzyka zaprezentowana na płycie łączy retro-lounge jazz, swing i Latin-Caribbean z nowoczesnymi dance'owymi beatami i samplowaniem.
22:00 Kino na plaży – Plaża Przed Hotelem Amber
Pozwól mi wejść (Szwecja)
Reżyseria: Tomas Alfredson
Scenariusz: John Ajvide Lindqvist
Obsada: Kare Hederbrant, Lina Leansdersson, Per Ragnar, Henrik Dahl
Głównym bohaterem jest Oskar, dwunastoletni chłopak, który jest prześladowany przez swoich kolegów z klasy. Jego życie ulega zmianie, kiedy na swojej drodze spotyka tajemniczą Eli. Wraz z jej pojawieniem, w okolicy zaczynają dziać się trudne do wytłumaczenia wydarzenia.
23:30 Nocne granie - Klub Scena

Niedziela 12.07.2009

11:30 Teatr kukiełkowy dla dzieci Ammazon (Ukraina)– Calineczka – Atrium MDK
Ukraiński teatr Ammazon zabierze widzów w eteryczny świat małej Calineczki i przedstawi swoją wersję jednej z piękniejszych baśni Andersena.
14:00 Teatr uliczny – Promenada
15:00 Spotkanie z gwiazdą – Zielony Taras Hotelu Amber
17:00 Kiev Show Ballet A6 (Ukraina) - MDK
Formacja utworzona została w 1994 roku, od tamtego czasu daje prestiżowe występy w całej Europie. Grupa była również uczestnikiem wielu znakomitych konkursów w tym: Grand Show Anagramma odbywającego się w Szwajcarii w 2005r., Show Liberte Bell et Fou z Berlina 2007 r., Show Program mającego miejsce w Niemczech, Słowacji i Estonii w październiku 2008 r., a także Eurowizji 2008, która odbyła się w Belgradzie.
21:30 Gala Finałowa

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar