2009-06-08

ROZRYWKA

I Festiwal pamięci Bogdana Łyszkiewicza

Bogdan Łyszkiewicz niestety już nigdy nie zagra na żadnej z ziemskich scen. Jego tragiczna śmierć w wypadku samochodowym, na zawsze zamknęła piękny rozdział działalności jednej z najważniejszych grup muzycznych w historii polskiej muzyki. Wraz z jego odejściem, Chłopcy z Placu Broni przestali grać. Pamięć o Bogdanie Łyszkiewiczu, polskim Johnie Lennonie, muzyku, gitarzyście, wokaliście i kompozytorze trwa, lecz stale potrzebuje bodźców. Jednym z nich, bardzo ważnym - jest z pewnością I Muzyczny Festiwal pamięci Bogdana Łyszkiewicza.

Organizatorzy postarali się też o to, by oprócz walorów artystycznych Festiwal niósł ze sobą i wartości, z którymi Bogdan Łyszkiewicz był silnie identyfikowany: wspomniane już dobro, życzliwość, miłość do ludzi i świata. Pamiętając również o tragicznym wypadku, w jakim Bogdan Łyszkiewicz stracił życie, w czasie trwania Festiwalu zostanie przeprowadzonych wiele akcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, transplantologii, a także ratownictwa medycznego. Tak, by muzyczny pomnik tego niezwykłego artysty obfitował w pozytywny przekaz, skierowany dla tych, którzy go znali i cenili, jak i dla tych, dla których wspomniany Festiwal będzie pierwszym spotkaniem z twórczością Bogdana Łyszkiewicza.

Zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Oddział Zamknięty, Mafia, Golden Life, Easy Rider, Sztywny Pal Azji, Hokus - Tribute to the Beatles, The Nos, Agata Bartolewska i inni...Źródło: bogdanlyszkiewicz.pl.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar