2023-09-29

Pielęgnacja ciała

Endermologia – przełom w walce z cellulitem?

Walka z cellulitem może trwać latami i nie przynosić żadnych efektów. Preparaty dostępne w drogeriach i domowe peelingi nie wystarczą, by pozbyć się pomarańczowej skórki. Jedynym skutecznym sposobem na wygładzenie skóry są zaawansowane zabiegi kosmetologiczne, takie jak endermologia. Zobacz, na czym polega bezpieczny masaż podciśnieniowy.

 

 

Endermologia – sposób na jędrną i gładką skórę

Do przeprowadzenia zabiegu endermologii jest potrzebny specjalistyczny sprzęt wyposażony w głowicę wytwarzającą próżnię. Masażer składa się z dwóch rolek zasysających fałd skórny. Przemyślana konstrukcja urządzenia sprawia, że uciskana tkanka tłuszczowa zostaje wystawiona na działanie siły ssącej. Może się wydawać, że endermologia to bolesny zabieg, jednak masaż podciśnieniowy sprzyja odprężeniu, a wielu pacjentów opisuje go jako przyjemne i relaksujące doświadczenie. Endermologia jest wykonywana na różnych partiach ciała, między innymi na:

  • brzuchu,
  • udach,
  • pośladkach,
  • twarzy,
  • dekolcie,
  • szyi.

Kosmetolog wykonujący masaż może regulować parametry urządzenia, dzięki czemu zabieg jest dostosowany do potrzeb oraz preferencji pacjenta.

Co się dzieje z naszą skórą podczas endermologii?

Kiedyś masaż podciśnieniowy był wykorzystywany wyłącznie w fizjoterapii, jednak szybko odkryto, że zabieg endermologii wygładza cellulit oraz inne niedoskonałości. Masowana skóra staje się gładsza i lepiej ukrwiona, a pomarańczowa skórka na udach i pośladkach odchodzi w zapomnienie. Zaawansowany masaż przy użyciu głowicy pobudza komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Oba białka pozytywnie wpływają na kondycję skóry i znacznie poprawiają jej jędrność. Zabieg endermologii stymuluje tkankę łączną i przyczynia się do eliminacji zastojów limfy oraz zmniejszania obrzęków.

Jak długo utrzymują się efekty endermologii?

Osoby decydujące się na zabieg endermologii już po pierwszym masażu zauważą efekty w postaci gładszej skóry. Intensywna terapia prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej i eliminacji cellulitu, jednak pozytywne zmiany w organizmie utrzymają się tylko wtedy, kiedy pacjent będzie przestrzegał wszystkich zaleceń pozabiegowych. Każdy, kto chce cieszyć się piękną i gładką skórą przez długi czas, powinien stosować zdrową dietę, prowadzić aktywny tryb życia oraz spożywać dużą ilość płynów. Wybieranie wysoko przetworzonej żywności i unikanie ruchu spowoduje nawrót cellulitu i ponowne wiotczenie skóry.

Najważniejsze zalecenia specjalistów

Intensywna terapia składa się z kilku zabiegów – ich liczba jest ustalana podczas indywidualnych konsultacji. W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy powtarzać masaż około 2-3 razy w tygodniu. Już po siedmiu dniach większość pacjentów odczuwa zdecydowaną poprawę kondycji skóry. Podczas trwania terapii należy nawadniać organizm, dużo się ruszać i stosować zbilansowaną dietę. Endermologia jest bezpiecznym zabiegiem – mogą ją stosować nawet kobiety w ciąży, jednak w ich przypadku obowiązują lokalne przeciwwskazania. Masaż podciśnieniowy poprawia wygląd, modeluje sylwetkę, redukuje cellulit, zwalcza obrzęki i łagodzi bóle mięśniowe.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar