2023-07-18

WARTO WIEDZIEĆ

DR IRENA ERIS partnerem festiwalu MBANK NOWE HORYZONTY 2023

Na widzów rozpoczynającego się 20 lipca we Wrocławiu 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty czekać będzie aż 251 filmów z różnych zakątków świata. Marka Dr Irena Eris już po raz kolejny została partnerem tego wydarzenia, z dumą wspierając prezentowane podczas Festiwalu polskie premiery i produkcje. 

 

 
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty od lat uznawany jest za święto niezależnego kina i artystycznych poszukiwań. Dlatego oprócz produkcji kinowych, uczestnicy będą mogli wziąć udział także w licznych wystawach, koncertach, spotkaniach i innych wydarzeniach towarzyszących. Jednak najważniejszym elementem Festiwalu tradycyjnie pozostaje Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty. W gronie tegorocznych nominowanych znalazł się m.in. film w reżyserii Olgi Chajdas pt. „Imago” – dramat psychologiczny opowiadający o młodej kobiecie pragnącej lepszego życia pośród szarości PRL-u. To drugi po filmie „Nina” pełny metraż polskiej reżyserki, a jego światowa premiera odbyła się podczas festiwalu w Karlowych Warach. Podczas tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty zawalczy on o Grand Prix, rywalizując z 11 innymi produkcjami, m.in. z Francji, Ukrainy, Niemiec, Belgii czy Japonii.

– Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty to nie tylko wyjątkowe wydarzenie filmowe, ale również platforma dla twórców, aktywistów i entuzjastów sztuki, pragnących przełamywać granice i wyrażać siebie poprzez swoją twórczość. Festiwal to doskonałe miejsce spotkań, wymiany myśli i twórczej debaty, pozwalające na rozwinięcie nie tylko kinowych horyzontów, ale również wzbogacające i wspierające rozwój społeczności – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu. – Marka Dr Irena Eris doskonale rozumie istotę wspierania ambitnej sztuki i twórców, dlatego niezwykle cieszy nas, że już kolejny rok możemy współpracować przy organizacji Festiwalu – dodaje Marcin Pieńkowski. 
 
Partnerstwo z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym mBank Nowe Horyzonty to kolejny przykład działań marki Dr Irena Eris wspierających ambitną polską kulturę i sztukę. Firma od lat angażuje się w wartościowe projekty, współpracując z utalentowanymi artystkami i artystami oraz pomagając im w spełnianiu ich kreatywnych marzeń. Marka jest m.in. partnerem strategicznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wspiera także produkcje filmów rodzimych twórców – wśród nich znalazł się m.in. zaprezentowany podczas 75. edycji Festiwalu w Cannes oraz nagrodzony w Konkursie Głównym na zeszłorocznym Festiwalu w Gdyni głośny film pt. „The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, jak również nagrodzona Grand Prix w konkursie głównym na tegorocznym Festiwalu w Cannes brytyjsko-polska produkcja pt. „The Zone of Interest”.
 
– Poprzez swoje wieloletnie zaangażowanie w kulturę marka Dr Irena Eris chce wspierać twórców, którzy odważnie poszukują nowych sposobów na wyrażanie siebie i świadomie wykraczają poza utarte schematy. Dlatego z dumą kontynuujemy nasze partnerstwo z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym mBank Nowe Horyzonty – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. – Jesteśmy zaszczyceni, że w ten sposób możemy przyczyniać się do promowania kulturalnej i artystycznej różnorodności oraz współtworzyć przestrzeń dla dalszych twórczych poszukiwań i inspiracji – dodaje Joanna Łodygowska.
 
23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 20-30 lipca 2023 we Wrocławiu, a także online od 20 lipca do 6 sierpnia. 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar