2023-06-21

Warto odwiedzić...

Pilsner Urquell otwiera interaktywne centrum piwa w Pradze

 Pilsner Urquell otwiera interaktywne centrum piwa w Pradze: 

The Original Beer Experience
 
 
Wiodąca marka czeskiego piwa, ogłosiła otwarcie Pilsner Urquell: The Original Beer Experience. Usytuowane w centralnej części Pragi interaktywne miejsce, oferuje niezwykłe spojrzenie na historię pierwszego na świecie piwa typu pilzner. Miejsce jest już dostępne dla zwiedzających. 
 
 
 
 
Umiejscowione w historycznym budynku City Palais na Placu Wacława, Pilsner Urquell: The Original Beer Experience stało się obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Pragi. Miejsce wyposażono w liczne atrakcje, które czerpiąc z bogatej historii, wykorzystują jednocześnie nowoczesne technologie i pobudzają wszystkie zmysły. Wszystko po to, aby zapewnić zwiedzającym niepowtarzalne przeżycia. 
 
Podczas wizyty w centrum, goście będą mieli okazję m.in.: poznać historię piwa oraz powstania marki Pilsner Urquell Kompanii Piwowarskiej, a także Czech i lokalnych władców, którzy przyczynili się do rozwoju browarnictwa. Ponadto zgłębią proces warzenia kultowego czeskiego piwa i odkryją tajniki jego powstania, doświadczając różnymi zmysłami składników, z których powstaje – chmielu, jęczmienia i wody. Dla odwiedzających Pilsner Urquell: The Original Beer Experience przygotowano również interaktywne gry towarzyskie. Przestrzenie zostały przygotowane w taki sposób, aby możliwie jak najwierniej odwzorować znajdujące się w Pilznie, czyli stolicy pilznera, miejsce, w którym po raz pierwszy go uwarzono.
 
 
 
 
 
 
We wnętrzu została wydzielona specjalna część o nazwie Beer Hall, przeznaczona do degustacji pilznera warzonego zgodnie z ponad 180-letnią tradycją. Zwiedzający będą mogli dodatkowo zobaczyć demonstrację umiejętności doświadczonych tapsterów, czyli barmanów, którzy zawodowo zajmują się nalewaniem wyłącznie tego napoju. Dla prawdziwych fanów marki, Pilsner Urquell przygotował również Tapster Academy, w ramach której nauczą się wyjątkowej sztuki nalewania piwa pod okiem ekspertów na trzy czeskie sposoby: Hladinka, Mliko i Snyt.
 
Pilsner Urquell: The Original Beer Experience można odwiedzać codziennie w godzinach od 10:30 do 19:00. Bilety i więcej informacji znaleźć można na stronie www.pilsnerexperience.com. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar