2023-06-19

ROZRYWKA

"Ostatnia róża Szanghaju" bestseller tego lata w Polsce

 12 lipca nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się Ostatnia Róża Szanghaju autorstwa Weiny Dai Randel.

 
Szanghaj, muzyka i zakazana miłość. Powieść, od której trudno się oderwać!
 
 
 
 
 
Ostatnia Róża Szanghaju została nagrodzona licznymi wyróżnieniami, m.in.
 
- Goodreads Choice Awards Best Historical Fiction Nominee
- Wall Street Journal and Amazon Charts bestseller
- #1 Kindle Bestseller in the Historical World War II Fiction
- National Jewish Book Awards Finalist
 
 
O książce
 
Druga wojna światowa. Rok 1940. W okupowanym przez Japończyków Szanghaju dwoje ludzi z różnych światów połączył los i miłość do jazzu.
 
Aiyi Shao jest młodą Chinką, właścicielką nocnego klubu. Ernest Reismann to żydowski uchodźca bez grosza przy duszy. Chłopak ucieka do Szanghaju przed nazistami, ale traci nadzieję na polepszenie losu, dopóki nie spotka pięknej i tajemniczej Aiyi. Dziewczyna wbrew woli bliskich zatrudnia go jako pianistę w swoim klubie. Oboje wkrótce zdają sobie sprawę, że łączy ich coś więcej niż tylko pasja do jazzu, ale dzielące ich różnice wydają się nie do pokonania, do tego Aiyi jest zaręczona z innym mężczyzną.
 
Gdy wojna się nasila, Aiyi i Ernest zostają rozdzieleni, a ich wybory między miłością a przetrwaniem stają się coraz bardziej desperackie. W obliczu przytłaczających przeciwności uruchamia się łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią ich życie.
 
 
Weina Dai Randel w swojej powieści maluje żywy obraz mało znanego, chińskiego fragmentu historii II wojny światowej osadzając w nim postaci, których losy, choć fikcyjne, oddają niewiarygodną historię i klimat tamtych czasów i miejsca.
 
 

O autorce:
 
Autorką powieści jest Weina Dai Randel, pisarka urodzona w China, która w wieku dwudziestu czterech lat przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Jest pierwszą azjatycko-amerykańską autorką, która wprowadza czytelnika w wyjątkowy fragment chińskiej historii opowiadający o żydowskiej diasporze w Szanghaju podczas II wojny światowej.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar