2023-05-29

Dodatki

Piękne nogi dzięki pończochom - jak wybrać idealny model?

Pończochy to element garderoby, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Nic dziwnego, skoro ich zalety są nie do przecenienia. Po pierwsze – podkreślają kobiece kształty i dodają seksapilu. Po drugie – zapewniają komfort noszenia oraz utrzymują ciało w odpowiedniej temperaturze.

 

 

W dzisiejszych czasach rynek oferuje wiele różnych rodzajów pończoch: samonośne wysokie, kabaretki czy rajstopy ze szwem tylnym. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy model ma swoje specjalne przeznaczenie i może się sprawdzić tylko przy określonych okazjach lub stylizacjach.

Jeśli chcesz zadbać o piękno swoich nóg i jednocześnie czuć się swobodnie przez cały dzień lub noc warto poznać kilka ważnych informacji dotyczących wyboru idealnego produktu dla siebie.

Samonośne wysokie

Jednym z najpopularniejszych typów pończoch są pończochy samonośne wysokie (ang.self-supporting stockings). Charakteryzują się one brakiem potrzeby korzystania z pasa do nich przymocowanego oraz dużą ilością elastycznej gumki umieszczonej u góry materiału.

Dzięki temu mogą być używane jako alternatywa dla tradycyjnych kabaretek lub rajstop bez szwów. Są idealne do krótkich spódniczek, sukienek czy też wyjściowych stylizacji.

Przy wyborze samonośnych pończoch warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  1. Rozmiar – to podstawa przy każdym zakupie odzieży, a w przypadku pończoch szczególnie istotny ze względów praktycznych i estetycznych.
  2. Grubość materiału – im grubsza tkanina tym bardziej niewygodna może być noszenie produktu przez długi czas.
  3. Kolor oraz faktura - najlepiej dopasować je do reszty garderoby tak aby tworzyć harmonijną całość.

Kabaretki

Innym typem pończoch są kabaretki (ang.fishnet stockings), które charakteryzuje się siatkowatymi przestrzeniami między nitkami materiału co nadaje nogom nieco ekstrawaganckiego look’u.

Swoją popularność zdobyły głównie dzięki show-biznesowi oraz modzie ulicznej lat 80-90 ubiegłego wieku i choć mogą kojarzyć się jedynie z klubowymi nocami warto pomyśleć o nich jako ciekawej alternatywie dla tradycyjnego designu.

Warto jednak pamiętać żeby ich używać tylko w określonych sytuacjach np.na randce albo na koncercie rockowego zespołu gdzie pasują do ogólnego stylu.

Rajstopy ze szwem tylnym

Ostatnim typem pończoch, który warto poznać są rajstopy z tzw. szwem tylnym (ang.backseam stockings). Są to modele charakteryzujące się wyraźnym szyciem biegnącym od pięty aż do góry. 

Swoją popularność zdobyły zwłaszcza w latach 40-50 XX wieku i choć dziś rzadziej je spotykamy na co dzień, nadal stanowią jedną z najbardziej eleganckich opcji dla kobiet chcących podkreślić swój klasyczny styl.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pończoch, takich jak samonośne wysokie, kabaretki i rajstopy ze szwem tylnym. Każdy z tych modeli ma swoje specjalne przeznaczenie i najlepiej sprawdza się w określonych okazjach lub stylizacjach. Pończochy samonośne wysokie są popularne, ponieważ nie wymagają pasa, a elastyczna gumka na górze materiału zapewnia wygodę. Kabaretki z siatkowatymi przestrzeniami między nitkami nadają nogom ekstrawagancki wygląd i są idealne na klubowe wieczory. Natomiast rajstopy ze szwem tylnym, które mają wyraźne szycie biegnące od pięty do góry, są elegancką opcją, szczególnie dla kobiet o klasycznym stylu.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar