2023-05-01

DZIECIAK

Czy śpiworek do spania to dobry pomysł?

Jako rodzic pragniesz zapewnić swojemu maluszkowi bezpieczny i spokojny sen. Kupujesz idealny materac, zabezpieczasz drewniane pręty, dbasz o temperaturę i nawilżenie powietrza w pokoju i wybierasz delikatne i oddychające tkaniny pościeli. Niestety wystarczy dosłownie chwila, by maluszek rozkopał kołdrę i spał bez okrycia. Jako mama cały dzień masz na głowie opiekę nad maluchem, dlatego nieustanne sprawdzanie, czy maluch jest okryty całkowicie zaburza sen, którego rodzice potrzebują do codziennego funkcjonowania. Na szczęście jest jedno akcesorium, które rozwiązuje problem przykrywania pociechy do snu.

 

 

Śpiworek do spania La Millou – zalety takiego rozwiązania

Aby uniemożliwić dziecku odkrywanie się w nocy, warto zainwestować w śpiworek do spania (https://www.lamillou.com/pl/spiworki-do-spania). Śpiworek zapinany jest od góry na napy, zatem w razie potrzeby z łatwością można go zdjąć i szybko założyć na wykąpanego, ubranego w śpioszki i nakarmionego maluszka. Dzięki temu, że pociecha jest stale otulana przez śpiworek, podczas nocnych przebudzeń, możesz z łatwością podnieść ją bez odkrywania i w śpiworku utulić ponownie do snu, bez zaburzania jej komfortu cieplnego. Ponadto modele La Millou (https://www.lamillou.com) posiadają na dolnej krawędzi zamek, dzięki czemu możesz przebrać pociechę, bez zdejmowania śpiworka i wybudzania jej przy tym ze snu. Wybierając śpiworek, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Ważne, by był jednocześnie ciepły, ale i przewiewny, aby utrzymywał ciało maluszka w optymalnej temperaturze. Na uwagę zasługują również urocze wzory w pięknych, delikatnych barwach. Możesz postawić na wersję z nogawkami zakończonymi ściągaczami lub z suwakiem na dole.

Co zamiast śpiworka?

W przypadku małych dzieci, noworodków, które dopiero się urodziły, warto wypróbować otulacze. To lekkie, przewiewne i delikatne tkaniny, które gwarantują pełen komfort w trakcie użytkowania. Po pierwsze maluszek nie ma możliwości się odkryć, a po drugie stworzone w ten sposób ograniczenia przestrzenne przypominają mu łono matki, dzięki czemu dziecko uspokaja się i łatwiej zasypia. Alternatywą dla otulaczy są także rożki niemowlęce (https://www.lamillou.com/pl/rozki-niemowlece). Modele dostępne w La Millou posiadają wiązanie, które sprawia, że rożek się nie rozwija. Takie rozwiązanie nie tworzy tak ścisłego kokonu, ale również zabezpiecza każdą stronę, otulając pociechę miękkim i bezpiecznym dla niemowlęcej skóry materiałem. Zarówno śpiworki, otulacze, jak i rożki to świetny pomysł zarówno na wyprawkę dla własnego dziecka, jak i na prezent dla Baby Shower dla bliskiej osoby.

  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar