2023-03-14

DEKORACJA WNĘTRZ

Jakie można zrobić dekoracje na Wielkanoc

Wielkanocne ozdoby to doskonały sposób na wprowadzenie świątecznego charakteru do wnętrz, pełnego pastelowych i wyrazistych barw. Po jakie dodatek warto sięgnąć? I jakie dekoracje można zrobić na Wielkanoc?

 

 

 

Najgorętsze trendy na Święta Wielkanoce

Dekorowanie mieszkania kojarzy się głównie ze Świętami Bożego Narodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tą samą radością i zaangażowaniem udekorować dom na Wielkanoc. To także radosne święto. Dodatkowo święto jest w okresie wiosennym, gdzie wszystko budzi się do życia, co warto wykorzystać przy aranżowaniu wnętrza. Na jakie trendy oraz wielkanocne ozdoby warto zwrócić uwagę?

  1. Dekoracje DIY — DIY, czyli do it yourself, to dodatki, które robi się samodzielnie. Jeżeli masz w sobie, choć kapkę kreatywności, to przygotuj np. kolorowe jajka czy wianek na drzwi. Satysfakcja gwarantowana!
  2. Kwiatowe kompozycje — wśród wielkanocnych ozdób nie może zabraknąć kompozycji kwiatowych. To świetna dekoracja, która sprawdzi się nie tylko w domu, ale również i na zewnątrz. Wybierz żółte żonkile, tulipany, bratki, hiacynty, stokrotki czy też narcyzy. Śmiało możesz sięgnąć zarówno po kwiaty doniczkowe, jak i cięte w wazonie. Alternatywą dla roślin doniczkowych może być wazon z gałązkami, na którym powiesisz plastikowe pisanki.
  3. Ozdoby z naturalnych materiałów — nie od dziś wiadomo, że w aranżacyjnych trendach triumf święcą naturalne materiały i tkaniny. Drewniane dodatki, kora, mech i zielone rośliny są obowiązkowym elementem aranżacji w wiosennym okresie!

Pomysły na dekoracje wielkanocne domu

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dekoracje stworzone ręcznie nadadzą wyjątkowego i świątecznego charakteru! Co możesz wykonać samodzielnie?

Stroik wielkanocny

Wbrew pozorom wykonanie stroika nie musi być trudne. Tym bardziej że znajdziesz mnóstwo różnych instrukcji. Wystarczy, że wybierzesz taką wersję, która jest zgodna z Twoimi zdolnościami manualnymi. Najprostszy stroik wykonasz, wkładając do wazonu bazie, a na nie pomalowane jajka plastikowe. Inny sposób to zakup gotowej bazy i ozdobienie jej np. zielonymi gałązkami bukszpanu, gotowymi akcesoriami z wizerunkiem króliczka.

Girlandy z zajączkami

Efektowne będą girlandy z zajączkami, które nie wymagają zbyt dużych zdolności manualnych. Szablon z zajączkiem możesz wykonać samodzielnie, ale i ściągnąć gotowca z Internetu. Zamiast zajączka możesz wybrać kurczaczka, baranka, pisankę albo i kwiaty. Wybór należy do Ciebie.

Jakie ozdoby wielkanocne wybrać, by udekorować mieszkanie?

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przygotować wielkanocne ozdoby, możesz skorzystać z gotowców.

  • figurka — ciekawą ozdobą są figurki w kształcie zajączka, które można położyć na komodzie albo szafce rtv. W sklepach znajdziesz również figurki stojące w wielkich rozmiarach. Umieść je np. koło kominka,
  • świecznik — lubisz, jak ładnie pachnie w domu? Postaw na świecznik w wiosennych kolorach, dodatkowo zdobiony kurczaczkiem lub jajkami,
  • wianek — drzwi wejściowe ozdób wiankiem. Ten prosty dodatek jest niezwykle efektowny!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar