2023-03-14

Twarz

Seria bezolejowa Uzdrovisco

 Pierwsza w Polsce skuteczna bezolejowa pielęgnacja w niezapychających formułach!

 
Choć w Polsce trend na pielęgnację bezolejową, nie jest jeszcze zbyt widoczny, to za wielką wodą już od jakiegoś czasu robi karierę. Kosmetyki bez olei roślinnych, które często wykazują potencjał komedogenny (skłonność do zapychania porów), rekomendowane są tam przez dermatologów, szczególnie osobom ze skórą z niedoskonałościami. 
 
 
 
 
„Bezolejowe kosmetyki lepiej się wchłaniają i są lżejsze na skórze. Wiele bezolejowych formuł nawilżających nie zatyka porów, co oznacza, że skóra jest mniej podatna na niedoskonałości niezależnie od typu cery.” – mówi dr Janette M.Black, certyfikowany dermatolog z Los Angeles w Kaliforni. 
 
To, aby kosmetyk nie zapychał staje się obecnie jednym z głównych czynników, na który klientki zwracają uwagę przy wyborze kosmetyku. Na ten ważny aspekt pielęgnacji kładą nacisk nie tylko młode osoby borykające się z niedoskonałościami w wieku 25-35 r.ż., ale także, te nieco bardziej dojrzałe, bo trądzik, zmiany zaskórnikowe i krostkowe dotyczą dzisiaj także cer nawet po 30, czy 40 roku życia. Dlatego, aby skutecznie pielęgnować i jednocześnie dać kobietom gwarancję zminimalizowanego ryzyka zapychania porów, Uzdrovisco opracowało unikalną na polskim rynku bezolejową pielęgnację w trzech duetach: anti-aging, promienność i redukcja niedoskonałości. Formuły zachwycają czystymi składami, wysokimi dozami składników aktywnych, przyjemną aplikacją i zmysłowym zapachem.
 
Lekkie bezolejowe formuły, które z precyzją, ale bez ryzyka zapychania porów uderzają w najważniejsze potrzeby skóry, jak działanie anti-aging, poprawiające promienność i rozjaśniające oraz redukujące niedoskonałości i skłonność do ich pojawienia się.  
 
Produkty zachwycają lekkością aplikacji, szybkim wchłanianiem bez klejącej warstwy i synergią działania. Trzy duety, w których znajdziesz serum w połączeniu z kremem dają pełnię skuteczności uzyskanej dzięki silnie działającym, zaawansowanym składnikom aktywnym, jak retinal, stabilna wit. C czy 100% naturalny kwas salicylowy.
 
Pielęgnacja anti-aging
W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem wygładzające o działaniu anti-aging
Głównym składnikiem serii jest jedna z najaktywniejszych form witaminy A stosowana w kosmetykach – Retinal. To następca dobrze znanego reitinolu. Forma aldehydowa tej niezwykle cennej dla młodego wyglądu witaminy, poza całym spektrum działania odmładzającego i stymulującego, z jakiego znany jest retinol, ma trzy zasadnicze przewagi:
 
Do uzyskania pełnej aktywności w skórze wymaga tylko jednego przejścia do kwasu retinowego. Działa więc bardzo szybko, a dla uzyskania odpowiednich efektów wystarczą naprawdę niewielkie ilości. 
 
Nie podrażnia! Może być stosowany także przez skóry wrażliwe, naczynkowe, a nawet z trądzikiem różowatym. Nie niesie ze sobą takiego ryzyka działań niepożądanych jak retinol!
 
Stosowana przez Uzdrovisco forma retinalu wzmocniona została obecnością halorubiny, która działa 4x silniej niż witamina C, dzięki temu cząsteczka jest stabilniejsza od czystego retinalu blisko 16 krotnie! 
 
 
8 głównych korzyści retinalu:
 • redukuje zmarszczki,
 • zwiększa grubość naskórka jak i skóry właściwej,
 • poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i zmniejsza ich sztywność
 • redukuje szorstkość
 • zmniejsza odwodnienie skóry
 • zmniejsza trądzik różowaty
 • redukuje niedoskonałości
 • rozjaśnia
W linii bezolejowej anti-aging znajduje się jedna z najwyższych dawek, w 100% naturalnego retinalu dostępna w szerokim rynku.
Serum  0,08% + krem  0,02% = 0,1% czystego retinalu!
Retinal a retinol:
 
Retinol
Retinal
 
Efekty stosowania
 • Działa silnie przeciwstarzeniowo, regulująco na wydzielanie sebum i ujednolicenie kolorytu.

Tolerancja skóry

Retinol

 • Może podrażniać, a nawet prowadzić do stanów zapalnych. Wymaga umiejętnego wprowadzania i zbudowania tolerancji skórnej.

Retinal

 • Nie podrażnia. Nie wymaga budowania tolerancji skórnej, Może być stosowany nawet przez cery wrażliwe.

 

Szybkość działania

Retinol

 • Wymaga dwóch przejść, aby przekształcić się w skórze w formę aktywną – kwas retinowy. 
Retinal
 
 • Tylko jedno przejście do formy aktywnej w skórze – kwasu retinonowego. 
 
Retinal – kwas retinowy
 
Składniki uzupełniające w linii: skwalan, ceramidy roślinne, ekstrakt z jeżówki o działaniu anti-aging, betaina, witamina E
 
Pielęgnacja nawadniająca na promienną cerę
W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem nawadniające na promienną cerę
Głównym składnikiem serii jest stabilna forma witaminy C, o szerokim spektrum działania. Forma fosforanowa, która w stężeniu 5% znajduje się w serum, oprócz działania rozjaśniającego, przeciwrodnikowego, poprawiającego koloryt i promienny wygląd oraz redukującego zmarszczki, ma potwierdzone badaniami działanie antytrądzikowe! Wszystkie powyższe efekty zostały uzyskane przy 5% stężeniu tego składnika i potwierdzone badaniami in-vivo. Krem został dodatkowo wzbogacony wersją tłuszczową witaminy – naturalnym tertaizopalmitynianem. 
 
8 głównych korzyści stosowania witaminy C:
 • rozjaśnia koloryt skóry i przebarwienia 
 • przywraca blask i promienny wygląd 
 • stymuluje produkcję kolagenu i przeciwdziała zmarszczkom
 • wpływa na lepszą kondycję skóry,
 • poprawia jędrność i gęstość skóry
 • chroni przed wolnymi rodnikami przeciwdziała zmarszczkom 
 • odnawia wit. E w skórze
 • forma fosforanowa stosowana przez Uzdrovisco działa przeciwtrądzikowo!
W serii znajdziesz także rewolucyjne komórki narcyza o działaniu rozjaśniającym!, kwas hialuronowy, betainę, inulinę, nawilżające biocukry, skwalan i emolienty roślinne
 
Pielęgnacja nawadniająca na niedoskonałości
W linii znajdują się dwa produkty: serum i krem nawadniające na niedoskonałości
Skupia się ona dokładnie na przywróceniu skórze nieskazitelnego wyglądu, bez niedoskonałości. Głównym składnikiem serii jest 100% naturalny kwas salicylowy, o szeroko udokumentowanym działaniu przeciwzapalnym, odblokowującym pory i zmniejszającym skłonność to powstawania niedoskonałości. Do niedawna jeszcze dostępna była wyłącznie wersja syntetyczna, co za tym idzie firmy naturalne miały utrudnione możliwości jego wykorzystania. 
 
Korzyści stosowania kwasu salicylowego
 • zmniejsza niedoskonałości
 •  odblokowuje i zmniejsza pory 
 • skóry redukuje wydzielanie sebum 
 • działa przeciwtrądzikowo
 • rozjaśnia
Seria została wzbogacona o niacynamid i azeloglicynę (kompleks kwasu azelinowego i glicyny). Oba te składniki są dobrze znane i zajmują podiumowe miejsce wśród surowców polecanych do skóry trądzikowej. Azeloglicyna zmniejsza niedoskonałości, działa rozjaśniająco, seboregulująco, a niacynamid łagodzi, zmniejsza przebarwienia i wpływa na redukcje niedoskonałości. 
 
Wszystkie składniki razem z ekstraktem z niezapominajki tworzą wyjątkowy układ normalizujący i zmniejszający niedoskonałości bez efektu wysuszenia! W recepturach znajdują się bowiem surowce silnie zatrzymujące wodę, jak kwas hialuronowy, betaina, nawilżające biocukry i pantenol.
 
Bezolejowe = bezproblemowe
Wszystkie produkty serii zostały poddane testom klinicznym na grupie pacjentów ze skórą wrażliwą i dominującym główną potrzebą zgodną z przeznaczeniem produktów, w klinice dermatologicznej, pod nadzorem lekarza. Tak prowadzone testy bezpieczeństwa i skuteczności, to przejaw troski o minimalizację działań niepożądanych i jak najlepsze dopasowanie, nawet do skór bardzo wymagających. 
 
 
ASORTYMENT:
 
Bezolejowe serum wygładzające anti-aging, 30 ml, 59 zł         
Bezolejowy krem wygładzający anti-aging, 50 ml, 54 zł  

Bezolejowe serum nawadniające na promienną cerę, 30 ml, 59zł
Bezolejowy krem nawadniający na promienną cerę, 50 ml, 54 zł

Bezolejowe serum nawadniające na niedoskonałości, 30 ml, 59 zł
Bezolejowy krem na nawadniający na niedoskonałości, 50 ml, 54 zł
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar