2023-02-27

Perfumy

Jak zrobić odlewki perfum?

Niewielkich rozmiarów flakony na perfumy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią mieć ulubione zapachy zawsze pod ręką. Malutka buteleczka sprawdzi się w pracy, w podróży, a także na co dzień, np. podczas wielkich wyjść, by odświeżyć zapach. Jak jednak zrobić odlewkę perfum w domowych warunkach?

 

 

Flakony na perfumy – niewielka pojemność, wielkie możliwości

Masz swoje ulubione perfumy, które kupujesz zazwyczaj w największym flakonie ze względu na korzystniejszą cenę? Niestety przez duże rozmiary nie zawsze możesz mieć go przy sobie. Flakony i butelki na perfumy o niewielkiej pojemności doskonale sprawdzają się nie tylko na co dzień, ale i w podróży. Mała buteleczka zmieści się nawet w wieczorowej torebce, a także tej większej, wybieranej do stylizacji do pracy.

 

Zabieranie ze sobą dużego flakonu jest niewygodne. Poza tym istnieje ryzyko uszkodzenia butelki z ulubionymi perfumami, co oznacza nie tylko stratę produktu, ale i zaplamienie torebki. Minimalistyczne szklane flakoniki eliminują to ryzyko. Sprawdzają się także w podróży, gdy każdy centymetr przestrzeni w bagażu ma znaczenie lub gdy w regulaminie danego przewoźnika znajduje się informacja o maksymalnej pojemności przewożonych produktów.

 

Butelki na perfumy – jak je dobierać?

Opakowania i pudełka na perfumy warto dobierać zgodnie z indywidualnymi potrzebami, miejscem dostępnym np. w bagażu, a także uwzględniając przygotowanie ewentualnego prezentu.

 

W sklepie internetowym Zapachniści można znaleźć szklane butelki na perfumy o różnych pojemnościach oraz z zakrętkami w kilku kolorach. Dzięki temu łatwo stworzyć samodzielnie odlewkę, umieszczając w niej dokładnie taką ilość ulubionych perfum, jaka ma być dostępna zawsze pod ręką. Dzięki zaś kolorowym korkom uda się stworzyć podróżny zestaw, bez problemu rozpoznając, które perfumy znalazły się w poszczególnych buteleczkach.

 

Eleganckie opakowania, w tym wybrane pudełko na perfumy, to także doskonałe rozwiązanie, gdy w grę wchodzi stworzenie prezentu dla bliskiej osoby.

 

Pudełko na perfumy – kiedy warto na nie postawić?

Estetyczne pudełko na perfumy warto wybrać tworząc zestaw kompozycji zapachowych, które mają być podarowane w formie prezentu bądź upominku na daną okazję. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przechowywać w nim samodzielnie zrobione odlewki perfum. Dzięki temu nie ma ryzyka ich zagubienia, a pakowanie takiego zestawu np. na podróż jest znacznie wygodniejsze.

 

Buteleczka na perfumy – samodzielne przygotowanie odlewki

Samodzielne przygotowanie odlewki jest bardzo proste do wykonania. Daje szansę na to, by zawsze pod ręką mieć swoje ulubione zapachy. Jak to zrobić?

 

Potrzebna będzie buteleczka na perfumy o wybranej pojemności – zazwyczaj jest to maksymalnie kilka mililitrów. Przelewanie perfum z dużego flakonu powinno się odbywać w higienicznych warunkach, w temperaturze pokojowej, w pomieszczeniu o średnim poziomie wilgotności (łazienka nie jest dobrym miejscem).

 

Po otwarciu flakonika na odlewkę oraz oryginalnej butelki, należy przelać porcję perfum, a następnie zakręcić obie buteleczki, i gotowe!

 

 

Jeśli nie wiesz, jak dobrać perfumy, sprawdź artykuł Zestawy próbek perfum – przetestuj nowe zapachy. Dowiedz się, jakie kompozycje są odpowiednie na różne okazje czy pory roku, które nuty zapachowe i w jaki sposób prezentują się zaaplikowane na ciało. Wybierz aromaty, które podkreślą Twój charakter i indywidualność. 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar