2023-02-22

Czy wiesz, że...

Jak zapewnić higienę podczas aplikacji sztucznych rzęs?

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest higiena pracy. Dotyczy to wszystkich, wykonywanych na co dzień czynności, także tych dotyczących salonów kosmetycznych. Zachowanie jej elementarnych zasad gwarantuje zdrowie i komfort klientki, a także wpływa na poziom świadczonych usług. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegów upiększających, warto zaopatrzyć się w jednorazowe środki ochronne, czyli rękawiczki nitrylowe Mercator Medical.  

Mercator Medical – producent wysokiej jakości rękawic i materiałów medycznych

Mercator Medical to polska firma, która swoje korzenie ma już od 1996 roku. Jej profesjonalne produkty sprzedawane są nie tylko na rodzimym, ale również zagranicznym rynku, zapewniając higienę i bezpieczeństwo podczas różnorodnych zabiegów. I to nie tylko kosmetycznych. W ofercie znaleźć można m.in. rękawiczki nitrylowe Mercator Medical, które są chętnie wybierane w branży medycznej, jak i beauty.  

Dlaczego warto pracować w rękawiczkach ochronnych?

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs wymaga bliskiego kontaktu stylistki z klientką. Aby zapewnić możliwie jak najwyższy współczynnik ochrony przed chemikaliami i środkami wykorzystywanymi do aplikacji sztucznych rzęs, konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny dłoni. Doskonale w tym celu sprawdzają się rękawice nitrylowe Mercator Medical, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo i ochronę dłoni. W przeciwieństwie do winylowych czy lateksowych wykazują się o wiele większą wytrzymałością i odpornością na przedziurawienie. Co więcej, dzięki zastosowaniu kauczuku syntetycznego stanowią doskonałą alternatywę dla osób wykazujących cechy alergii na lateks. 
 
Rękawiczki nitrylowe Mercator Medical wyróżnia nie tylko wyjątkowa trwałość. Wspomnieć należy o ich doskonałych właściwościach przyczepnych, które w znaczący sposób ułatwiają codzienną pracę z różnymi, precyzyjnymi narzędziami. Oprócz tego doskonale przylegają do ciała i nie powodują uczucia dyskomfortu, nawet podczas długiej i monotonnej pracy. Dzięki dużej różnorodności rozmiarowej i kolorystycznej można je swobodnie dopasować do wielkości dłoni oraz indywidualnych preferencji estetycznych.  
 

Nie tylko do użytku kosmetycznego

Warto zauważyć, że rękawice nitrylowe Mercator Medical charakteryzuje uniwersalność zastosowań. Oznacza to, że znajdują użytek nie tylko w branży medycznej i beauty, ale w wielu innych. Chętnie używane są bowiem w przemyśle spożywczym i chemicznym. Niezastąpione w gastronomii, weterynarii, jak również w codziennych pracach domowych i gospodarczych.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar