2023-01-26

Czy wiesz, że...

Fizjoterapia uroginekologiczna na kobiece sprawy

Fizjoterapia uroginekologiczna jest skuteczna zarówno w zapobieganiu i leczeniu problemów układu moczowo-płciowego, jak i w rehabilitacji po operacjach uroginekologicznych. Wyjaśniamy kiedy warto udać się do fizjoterapeuty i gdzie szukać polecanych specjalistów.

 

 

Fizjoterapia uroginekologiczna bez tajemnic

Fizjoterapia uroginekologiczna to dziedzina fizjoterapii, która zajmuje się leczeniem problemów związanych z układem moczowo-płciowym u dziewczynek i kobiet. W tej specjalizacji fizjoterapeuci mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z nietrzymaniem moczu, bólem podczas oddawania moczu, bólem podczas stosunku, a także zaburzeniami funkcji narządów płciowych związanych z ciążą, porodem i menopauzą. Fizjoterapia uroginekologiczna może być również skuteczna w rehabilitacji po operacjach uroginekologicznych, takich jak histerektomia, jak również w przypadku różnych problemów związanych z pęcherzem i nerek.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego może obejmować szereg różnych czynności, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki. Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego zwykle składa się z kilku etapów. Na początku fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad dotyczący historii medycznej kobiety, w tym problemów uroginekologicznych, które mogą mieć. Następnie fizjoterapeuta przeprowadzi badanie fizykalne, które obejmuje ocenę postawy ciała, ruchomości i mięśni dna miednicy. W zależności od potrzeb pacjentki, fizjoterapeuta może także przeprowadzić badanie ginekologiczne.

Po zakończeniu badania fizjoterapeuta przedstawi pacjentce plan leczenia, który może obejmować ćwiczenia i techniki relaksacyjne, które mają na celu poprawę funkcji dna miednicy i zwiększenie siły mięśni. Fizjoterapeuta może także zalecić pacjentce zmiany w stylu życia, które mogą pomóc w zapobieganiu problemów uroginekologicznych.

Wizyta może trwać od 30 minut do godziny. W zależności od potrzeb pacjentki, fizjoterapeuta może zalecić wizyty kontrolne w celu monitorowania postępów i dostosowywania planu leczenia.

Gdzie znaleźć fizjoterapeutę uroginekologicznego w Krakowie?

Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego jest zawsze traktowana jako bardzo poufna i prywatna. Szukając komfortowych warunków oraz intymności warto skorzystać z zabiegów w Krakowskim Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Osteohelp.pl 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar