2023-01-19

Włosy

Potrójna moc serum oczyszczającego do skóry głowy od Bionigree

Choć do pielęgnacji włosów przykładamy zwykle dużą wagę, na skórę głowy praktycznie nie zwracamy większej uwagi. To błąd, bo oczyszczana regularnie i przy użyciu odpowiednich kosmetyków jest gwarancją prawidłowego krążenia, lepszego odżywienia cebulek i mocnych włosów.

 

fot. Bionigree

 

Jak rozpoznać źle oczyszczoną skórę głowy? - Jest ona podrażniona, swędząca i zaczerwieniona — niekiedy pokryta bolesnymi krostami. Zaniedbywana w procesie codziennej pielęgnacji może być miejscem powstawania łojotokowych stanów zapalnych oraz tłustego łupieżu. Należy mieć na uwadze, że nieustannie pracujące gruczoły, które w przypadku skóry głowy są znacznie szersze, mogą się także zapychać i w efekcie blokować wzrost nowych włosów. Sposobem na zdrową skórę głowy i piękne włosy jest regularna, świadoma pielęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków — tłumaczy Ewelina Wysoczańska, trycholog i założycielka marki kosmetyków trychologicznych Bionigree. 
 
Serum oczyszczające do skóry głowy to wynik wieloletniej pracy Eweliny Wysoczańskiej — trychologa i założycielki marki Bionigree. To pierwszy polski produkt kosmetyczny o takim przeznaczeniu, charakteryzujący się najwyższą jakością naturalnych składników o potwierdzonej skuteczności, zawierający dodatek olejku z czarnej porzeczki. Preparat posiada właściwości złuszczające, przeciwłupieżowe i antybakteryjne. Serum łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, a także reguluje pracę gruczołów łojowych.
 
Efekty zabiegu oczyszczania przy użyciu preparatu Bionigree widoczne są już po pierwszym zastosowania. Skóra głowy lepiej wchłania substancje odżywcze, a włosy zwiększają swoją objętość, unoszą się u nasady i zapewniają wyjątkowe uczucie odświeżenia.
 
Sposób użycia:
Wstrząsnąć zamknięta buteleczką przed rozpoczęciem korzystania z serum. Nałożyć około 10-15 ml serum (1-2) pipety bezpośrednio na skórę głowy lub nasączyć wacik płynem i wmasować go na całej powierzchni skóry głowy. Po upływie co najmniej 30 minut od aplikacji zmyć serum i umyć głowę szamponem. W zależności od potrzeb serum oczyszczające można trzymać dłużej na skórze głowy (nawet przez całą noc), po czym należy  dokładnie zmyć je szamponem.
 
Serum oczyszczające do skóry głowy Bionigree (50 ml) - 72 zł 
 
 
 
fot. Bionigree
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar