2022-10-18

Pielęgnacja ciała

Lasery kosmetyczne w drodze po piękno

Niemal każdy marzy o pięknej i nieskazitelnej cerze, redukcji zmarszczek i pięknej, napiętej skórze. Jest na to bezinwazyjny sposób, który nie tylko zapewni odpowiedni wygląd, ale również sprawi, że poczujemy się świetnie, czyli laseroterapia. Jak naszej urodzie mogą pomóc lasery i które zabiegi dają najlepsze efekty? Podpowiadamy!

 

 

 

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to wszystkie zabiegi terapeutyczne i kosmetyczne, podczas których używa się aparatury laserowej. Niegdyś terminem tym opisywano wyłącznie zabiegi medyczne, jednak obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych metod, stosowanych w gabinetach kosmetycznych oraz w medycynie estetycznej. Za tym profesjonalnym zwrotem kryją się różnego rodzaju zabiegi upiększające, takie jak epilacja, zamykanie naczynek, usuwanie tatuaży oraz makijaży permanentnych, niwelowanie widoczności blizn oraz rozstępów, a nawet fotoodmładzanie. Rosnące zainteresowanie zabiegów z użyciem laserów kosmetycznych dotyczy ówcześnie większości osób pragnących dbać o swój wygląd.

Jak działają lasery?

Lasery kosmetyczne oddziałują w różnoraki sposób na różne tkanki. Wszystko to za sprawą zróżnicowania organizmu. Każda tkanka posiada inne zdolności pochłaniania energii za sprawą substancji zwanych fotoskceptorami. W skórze są to woda, melanina, hemoglobina i inne białka. Każdy z tych elementów posiada odmienny potencjał do absorbowania energii o różnej długości fali.

 • Woda – pochłania światło o fali poniżej 500 nm i powyżej 1200 nm;
 • Melanina – pochłania energię w przedziale 400 do 1200 nm;
 • Hemoglobina – pochłania promieniowane o określonych długościach fali: 418, 542 oraz 577 nm.

Sprawia to, że większość zabiegów kosmetycznych z użyciem lasera opiera się na selektywnej termolizie. Najprościej można powiedzieć, że jest to celowy mikrouraz tkanki, która poprzez samoregenerację odbudowuje się silniejsza. Terapie kosmetyczne są bezpieczne i zmniejszają do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, wynika to z faktu, że wiąska w laserze kosmetycznym ma niewielki wpływ na tkanki sąsiadujące.

Idealnie gładka skóra z laserem SHR

Długotrwały efekt idealnie gładkiej skóry możemy osiągnąć podczas zabiegów kosmetycznych z użyciem lasera SHR. Jest to laser trójwiązkowy, który może emitować wiązkę o długości 755 nm - aleksandryt, 1064 nm – nd-yag oraz 808 nm laser diodowy. Dzięki tak szerokim możliwościom z łatwością dopasowuje się działanie lasera do różnych odcieni skóry, dzięki czemu depilacja jest wyjątkowo skuteczna. Nie jest to jednak jedyna zaleta lasera SHR, przy jego użyciu:

 • zabieg jest bezbolesny;
 • istnieje możliwość dopasowania długości wiązki do karnacji;
 • po kilku zabiegach skóra jest idealnie gładka;
 • osiągniesz trwały efekt;
 • masz pewność bezpieczeństwa zabiegów.

Aby pozbyć się niechcianego – laser q-switch

Niektóre decyzje niosą za sobą ryzyko niechcianych efektów. Tatuaż, o którym wolimy zapomnieć, nieodpowiednio wykonany makijaż permanentny, znamiona czy blizny. Chcąc się ich pozbyć, najlepiej skorzystać z lasera Q-Switch. Urządzenie to emituje ultrakrótkie impulsy światła laserowego, które są kierowane w głąb skóry, aby bezpośrednio działać na pigmenty, przebarwienia lub zmiany dermatologiczne bez uszkodzenia skóry. Laser Q-Switch może być używany do:

 • usuwania makijażu permanentnego;
 • usuwania tatuaży, również kolorowych;
 • peelingu węglowego;
 • usuwania przebarwień słonecznych;
 • usuwania blizn, piegów, znamion;
 • regeneracji i odmładzania skóry.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar