2022-10-06

DZIECIAK

Wyprawka idealna, czyli jaką pościel dla niemowląt wybrać?

Młodzi rodzice przed pojawieniem się pierwszego dziecka stają na głowie, by wyprawka była dopięta na ostatni guzik. Często jednak początkujący opiekunowie zapominają o pościeli dla niemowląt, która gwarantuje spokojny, komfortowy sen maluszka. Na co zwrócić uwagę wybierając ten element? 

 

Jakość przede wszystkim!

Kupując pościel dla niemowląt, z pewnością trafimy na kolorowe i fikuśne propozycje za nieduże pieniądze. Takie barwne grafiki kuszą rodziców, jednak nie jest to dobry wybór na początek. Przeważnie tanie poszewki lub zestawy z wypełnieniem są uszyte z kiepskiej jakości materiałów farbowanych szkodliwymi dla skóry maluszka barwnikami. Problemów unikniemy, nabywając tekstylia wysokogatunkowe, stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Lekka bawełna, subtelny muślin, a nawet len sprawdzą się idealnie, pozwolą na prawidłową cyrkulację powietrza i zagwarantują spokojny sen maluszka, ale także rodziców, którzy szybko docenią naturalne tkaniny. Taka pościel dla niemowląt to prawdziwa inwestycja w bezpieczeństwo najmłodszych i własny spokój.

Jaki model wybrać?

Na rynku znajdziemy zarówno same poszewki, jak i wspomniane już komplety z wypełnieniem. Druga opcja będzie zdecydowanie lepsza, ponieważ tkanina okalająca syntetyczne wnętrze nie przesuwa się, a co za tym idzie, nie powoduje zagrożenia dla niemowlaka. Poza tym rolujący się materiał sprawia, że dziecku jest po prostu niewygodnie. W czasie zakupu pościeli dla niemowląt warto pamiętać też o delikatnym kolorze. Najlepsze będą modele jednolite lub w jasne wzory. W końcu sypialnia jest miejscem wyciszenia i odpoczynku, a żywe barwy zdecydowanie temu nie sprzyjają. Aby rodzic był w pełni zadowolony z zakupu, istotną kwestią będzie również możliwość wyprania pościeli w pralce. Dzięki temu z łatwością zadbamy o higienę i doprowadzimy pościel dla niemowląt do idealnego stanu. Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest grubość wybranego zestawu. Pościel dla maluchów nie może być zbyt masywna, ponieważ bobas będzie się szybko przegrzewał. Cienka poduszka o grubości kilku centymetrów i lekka kołderka w zupełności wystarczą.

Pościel dla niemowląt to ważny element wyprawki, który zadecyduje o tym, jak dziecko będzie się wysypiać. Pamiętajmy zatem, by wybierać produkty wysokiej jakości zapewniające maksymalny komfort maluszkowi. W końcu niczym niezakłócony sen pociechy, to chwila wytchnienia dla rodziców, a na tym nie warto oszczędzać. Inwestując w wysokogatunkowe zestawy z wypełnieniem, zapewniamy sobie i dziecku spokój oraz wygodę. 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar