2022-09-11

Twarz

Skóra jak z Instagrama? Piękna skóra to zdrowa skóra!

Przeglądając Internet każdego dnia zasypywani jesteśmy zdjęciami idealnej cery, wydatnych ust i długich rzęs. Spoglądające na nas twarze są harmonijne i uśmiechnięte, a skóry pełne blasku. Dlaczego więc skóra w naszym lustrze wygląda zupełnie inaczej? Bo jest prawdziwa. A jak zatem osiągnąć efekt rodem z instagramowych filtrów? To niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, aby nie dążyć do niedoścignionego obrazu idealnej skóry – celem powinna być skóra zdrowa. 

 
Nasza skóra ma pory, meszek, przebarwienia, naczynka i zmarszczki – to zupełnie naturalne. Czasem się przetłuszcza, kiedy indziej przesusza – co również jest normalne. Skóra to żywe tkanki, dlatego nigdy nie będzie wyglądać, jak z porcelany… lub jak z Instagrama! Jeśli jednak zadbamy o to, żeby była zdrowa, możemy sprawić, że będzie prezentowała się naprawdę pięknie i młodo bez względu na wiek i rodzaj cery. Prawidłowa pielęgnacja jako naturalny filtr? Dokładnie. Oto 5 kroków do pięknej skóry.
 
 
 
 
Krok pierwszy: oczyszczanie
Skórę należy oczyszczać dokładnie, ale delikatnie. Słabej jakości żel myjący może podrażnić naskórek, wysuszyć go i sprawić, że już na wstępie pielęgnacji skóra będzie zaczerwieniona. Samarité Supreme Cleanser nie szczypie w oczy i nie podrażnia nawet wrażliwej skóry. Jego skład nie narusza naturalnej flory bakteryjnej i nie zaburza fizjologicznego pH. Stosując Supreme Cleanser nie trzeba używać toniku.
 
Krok drugi: złuszczanie
Na skórze zalega dużo martwych komórek naskórka „zlepionych” z sebum z gruczołów łojowych. To bariera, która nadaje jej szary odcień i sprawia, że jest szorstka w dotyku. Utrudnia także samoregenerację i przenikanie składników z kosmetyków. Dlatego warto działać mikrozłuszczająco. Samarité Divine Elixir – pierwszy krok po umyciu skóry – ma składniki o działaniu nawilżającym, łagodzącym, antybakteryjnym i właśnie mikrozłuszczającym. Elixir wygładza skóry suche i odwodnione, normalizuje skóry mieszane i zmniejsza przetłuszczanie się skóry tłustej.  
 
Krok trzeci: nawilżanie
Każda skóra, bez względu na stan i rodzaj, potrzebuje nawilżenia. Dobrze nawilżona skóra lepiej radzi sobie ze stanami zapalnymi i zaczerwienieniami, nie musi produkować więcej sebum, a włókna kolagenu i elastyny dłużej są w dobrej kondycji. Pierwsze zmarszczki to również zazwyczaj efekt odwodnienia naskórka. Dlatego warto stosować kosmetyki silnie nawilżające. Samarité Divine Cream ma składniki, które normalizują gospodarkę wody w naskórku oraz działają silnie wygładzająco na powierzchni skóry, dzięki temu „prasują” już istniejące zmarszczki. 
 
Krok czwarty: antyoksydacja
Zbyt wiele wolnych rodników na skórze przyspiesza powstawanie zmarszczek, przebarwień oraz nasila stany zapalne. Wolnym rodnikom sprzyja zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, światło niebieskie HEV z wyświetlaczy oraz szereg różnych chorób. Samarité Divine Secret Serum zawiera aż 61 składników aktywnych, w tym wiele silnych antyoksydantów. Serum jest na tyle skoncentrowane i aktywne, że można stosować je raz dziennie. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej nie trzeba dodatkowo używać kremu nawilżającego, ponieważ w serum są aż trzy kwasy hialuronowe.
 
Krok piąty: regeneracja
Skórę pokrywa płaszcz hydrolipidowy, czyli warstwa składników zabezpieczających ją przed czynnikami zewnętrznymi oraz utrzymująca w jej głębszych warstwach odpowiednie warunki do regeneracji. Jeśli skóra jest wrażliwa, sucha albo przeciwnie – bardzo mocno się przetłuszcza, to może być oznaka, że brakuje jej lipidów. Dlatego warto włączyć do pielęgnacji wysokiej jakości kosmetyk z lipidami. Olejki, masła, wyciągi roślinne oraz inne lipidy zostały w Samarité Supreme Balm dobrane tak, aby regenerować skóry nawet najbardziej wrażliwe i przesuszone. Balm można stosować jako krem, maskę na całą twarz nakładać tylko miejscowo na partie najbardziej przesuszone. 
 
 
 
 
Skóra ma ograniczone możliwości przyjmowania i przenikania substancji aktywnych, dlatego należy stosować mniej kosmetyków, a za to lepszej jakości. Niech pielęgnacja wspiera skórę, a nie z nią walczy. 
 
 
Strona: https://samarite.eu
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar