2022-08-25

DEKORACJA WNĘTRZ

Udekoruj swój dom! Z tymi artykułami z pewnością Ci się to uda

Aranżowanie wnętrz to nie tylko wybór odpowiednich mebli i odcieni, ale także dodatków, które nadają pomieszczeń charakterystycznych cech. Dzięki akcesoriom nie tylko można drastycznie zmienić wygląd danej aranżacji, ale też sprawić, że stanie się prawdziwie osobistą interpretacją. Sprawdź dekoracje, za których sprawą Twoje wnętrza staną się wyjątkowe.

 

Akcesoria idealne do salonu

Salon to nie lada wyzwanie pod względem aranżacji. Często chcemy, żeby spełniał kilka zadań jednocześnie - służył jako miejsce spotkań, zmieniał się w salę kinową, przestrzeń służącą rekreacji, a nawet zastępował jadalnię. Jak więc sprawić, aby przestrzeń była spójna? Postawić na dodatki o dodatkowych funkcjonalnościach! Należą do nich m.in. koce, które z jednej strony udekorują sofę, z drugiej ogrzeją nas, gdy zrobi się chłodniej, czy dekoracje okienne takie jak firany i zasłony, dzięki którym zasłonimy zbyt intensywne słońce, a wnętrze zyska nieco intymności.
 
Pokój dzienny to również idealne miejsce do wyeksponowania swoich pamiątek i osiągnięć. Te w formie papierowej można oprawić w rozmaite ramki, które staną się oryginalną dekoracją ściany. Można postawić na takie w kolorze farby lub wybrać zupełnie inny odcień, dzięki czemu wyraźnie się wyróżnią.
 
Jeśli mamy w pomieszczeniu stół lub komodę, wielka szkoda, by stałe puste! Warto na nich postawić wazon ze świeżymi, pachnącymi kwiatami, a wokół niego świeczniki ozdobne, dzięki czemu blat od razu będzie się prezentował bardziej elegancko i stylowo. W zależności od preferowanego stylu aranżacji można wybrać coś z modeli szklanych w różnych rozmiarach i kształtach. Wrażenie robią też ażurowe świeczniki ceramiczne oraz metalowe, które przypominają strojne lichtarze lub wieloramienne kandelabry.
 

Sposoby na piękną sypialnię

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy przede wszystkim wypocząć, dlatego w jej przypadku sprawdzi się wszystko, co jest kojarzone z przytulną atmosferą. Są to m.in. takie dodatki jak świece, które po rozpaleniu natychmiast wprowadzają romantyczny nastrój, ale także rozmaite dekoracje typu panele ścienne, którymi uatrakcyjnimy przestrzeń nad łóżkiem. Ogromną rolę odgrywa też oświetlenie, które najlepiej jest wybrać spośród produktów z żarówkami o ciepłej barwie. Poza głównym źródłem doskonałym pomysłem będzie zastosowanie dodatkowych lamp przy łóżku, które można wybrać spośród wariantów nocnych, które postawimy na szafce. Alternatywą dla nich mogą być kinkiety, które można zawiesić na ścianie, czy nowatorskie modele na wysięgnikach, dzięki którym wygodnie skierujemy światło dokładnie tam, gdzie chcemy, np. na czytaną wieczorem książkę.
 
W sypialni mamy też wspaniałą przestrzeń do wykorzystania rozmaitych tekstyliów. Chodzi tu nie tylko o lekkie firany i przyciągające wzrok zasłony, ale też poduchy i narzuty, którymi szybko ozdobimy pomieszczenie. Świetnym pomysłem jest także zastosowanie dywanu, dzięki czemu po wstaniu rankiem z łóżka będzie nam zdecydowanie przyjemniej. Można go wybrać z różnych wariantów z krótszym włosiem, idealnym dla alergików, ale pięknie prezentują się też te z dłuższym runem, które dopełnią liryczną atmosferę wnętrza.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar