2022-08-23

Włosy

Jak zadbać o włosy po urlopie?

Beztroski czas urlopu to wypoczynek dla nas i prawdziwe wyzwanie dla naszych włosów. Słońce, wiatr, kąpiele w słonej wodzie, wysokie temperatury – wszystkie te elementy, bez odpowiedniej pielęgnacji, mogą wpłynąć negatywnie na kondycję włosów. Stają się one przesuszone, łatwiej się plączą, trudno je wymodelować, a ich kolor płowieje. Dlatego regeneracja włosów po wakacyjnym wypoczynku jest koniecznością i zdecydowanie warto postawić na profesjonalne zabiegi fryzjerskie.

 

 

Zbawienna moc profesjonalnej regeneracji włosów

Włosy są nieodzownym elementem naszego wizerunku, a błyszczące, zdrowe i mocne zdecydowanie dodają nam uroku. Każdy włos zbudowany jest w ponad 80% z keratyny, która ulega wykruszeniu lub wypłukaniu. Negatywny wpływ czynników zewnętrznych nie jest niczym dziwnym, a proces degradacji keratyny dotyka każdego z nas. Szczególnie mocno włosy niszczą się latem, gdy warunki atmosferyczne i beztroska atmosfera urlopu nie pozwala nam na odpowiednią pielęgnację. Sposobem na odzyskanie zdrowego wyglądu włosów są zabiegi regeneracyjne. Regenerowanie polega na wpływaniu na zewnętrzną warstwę włosa, czyli jego korę, uzupełniając ubytki w ich strukturze. Zabiegi regeneracyjne mają poprawić elastyczność i wytrzymałość kosmyków, wprowadzić w ich strukturę składniki odżywcze, niezbędne witaminy, kwasy oraz oczywiście keratynę. Efekty profesjonalnej regeneracji włosów widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu i w zależności od tego, który wybierzemy, utrzymują się na włosach nawet przez kilkanaście tygodni.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie, zwane również prostowaniem brazylijskim, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów regeneracyjnych. Jego podstawowym celem jest uzupełnienie ubytków keratyny w strukturze włosa i odbudowanie wiązań białkowych, które wpływają na jego wytrzymałość. Jednocześnie mieszanka keratynowa do zabiegu regeneracyjnego zawiera antyoksydanty, witaminy, wyciągi z roślin oraz drobinki złota. Te cenne składniki odżywiają włosy i wzmacniają je, a do tego tworzą na włosach niewidzialny filtr, który chroni je przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Dodatkową zaletą zabiegu jest fakt, że włosy przez długi czas pozostają proste, gładkie, lśniące i tworzą idealną taflę, łatwiej się układają i prezentują się bardzo naturalnie. Efekty keratynowego prostowania włosów utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego, w jakiej kondycji były one przed zabiegiem.

Botoks na włosy

Botoks na włosy to nowoczesna terapia regeneracyjna, która sprawia, że włosy zachwycają nienagannym wyglądem. Dedykowana jest przede wszystkim osobom, które borykają się z problemem matowych, łamliwych i puszących się włosów. Botox na włosy przywraca ich naturalne piękne poprzez odżywienie wnętrza włosa oraz odbudowania jego struktury zewnętrznej. Dzięki niemu nawet wyjątkowo cienkie i zniszczone włosy będą wyglądały zdrowo, nabiorą blasku, staną się grubsze i mocniejsze. Specjalna mieszanka używana podczas zabiegu botoksowania włosów poza kwasem hialuronowym zawiera wyciągi z orzechów i witaminy, które poprawiają ogólną kondycję włosów i doskonale je nawilżają. Dzięki nowoczesnej technologii uzupełniania lipidów botoks na włosy przywraca włosom odpowiedni poziom nawodnienia. Dlatego szczególnie mocno botox polecany jest włosom, które uległy degradacji podczas ciepłych miesięcy. Sam zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny, a włosy zaraz po jego zakończeniu stają się sypkie, mocne i dogłębnie zregenerowane.

 

 

Regeneracja włosów komórkami macierzystymi

Jednym z najnowocześniejszych zabiegów fryzjerskich poprawiających kondycje włosów jest regeneracja komórkami macierzystymi z drzewa arganowego. Komórki macierzyste hamują procesy starzenia się oraz zawierają przeciwutleniacze. Wieloletnie badania kosmetologiczne wykazały, że komórki macierzyste mają również zbawienne działanie na skórę głowy i pobudzają do pracy cebulki włosów. Tym samym regeneracja włosów komórkami macierzystymi pozwala na rzeczywiste odbudowanie struktury włosa i poprawienie ich kondycji na kilkanaście tygodni. Do regeneracji włosów stosuje się pozyskiwane w laboratoriach komórki macierzyste z drzewa arganowego. Argan posiada drogocenne właściwości nawadniające, regenerujące, odżywcze i nawilżające. Co więcej regeneracja komórkami macierzystymi sprawia, że włosy są chronione przez niewidoczny filtr, chroniący przed wpływem czynników zewnętrznych. Najważniejsze jest jednak to, że komórki macierzyste wykorzystywane podczas zabiegu wpływają bezpośrednio na komórki skóry głowy, które z kolej odpowiadają ze żywotność cebulek włosów. Stymulują komórki do odpowiedniego podziału, zwiększają produkcję kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu opóźniają starzenie się skóry głowy, a cebulki włosów pobudzone są do odpowiedniego i szybkiego podziału. Po zabiegu włosy są nie tylko gładkie, lśniące i znacznie mocniejsze, ale również zdecydowanie szybciej rosną i mają mniejsza skłonność do wypadania.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar