Męskie włosy to duży temat. Coraz częściej mężczyźni w Polsce decydują się też na noszenie dłuższych włosów i trzeba przyznać, że wyglądają w nich świetnie. Podpowiadamy jak zadbać o męską fryzurę aby wzmocnić kosmyki, dodać im witalności i co istotne: zapobiec wypadaniu. 

 

 

W odległych czasach długimi włosami chwalili się między innymi Wikingowie, rdzenni mieszkańcy obu Ameryk oraz mężczyźni z arystokratycznych rodzin w Europie, ale także w Indiach czy Tajlandii. W latach 70. XX wieku długie grzywy stały się ponownie nie tylko ozdobą, ale i rodzajem manifestu – Dzieci Kwiaty i Piewcy Pokoju zapuszczali loki z nieodłącznym uśmiechem na twarzy:

Free Your Hair!. Dziś długie lub dłuższe włosy są jednym z atrybutów męskiej urody. I chociaż genetyka nie do końca im sprzyja, bo za łysienie u mężczyzn odpowiedzialne są zarówno hormony jak i skłonności dziedziczne – panowie się nie poddają i walczą o swoje fryzury. I świetnie – bo czy jest coś bardziej seksownego jak facet z burzą lśniących loków?

 

 

 

PROSTA DROGA DO CELU

Dbanie o męskie włosy może być łatwe, szybkie i przyjemne. Wystarczy pamiętać dosłownie o kilku rzeczach. 

1) Dobrze dobrane kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Warto poprosić o to fryzjera lub barbera – szampon i odżywka, które znają potrzeby włosów to więcej niż połowa sukcesu! Zainwestuj w naturalne, czyste produkty – prawdziwy facet nie potrzebuje dodatkowej chemii, parabenów czy silikonów. Dobry produkt możesz mieć dłużej – jednorazowo wystarczy ci porcja wielkości orzecha laskowego. Nigdy nie wylewaj szamponu bezpośrednio na głowę - wlej porcję na dłoń i połącz z wodą tak, aby powstała piana i dopiero wtedy myj włosy. Podczas mycia włosów używaj szamponu tylko na skórze głowy. Spłucz je, delikatnie odciśnij nadmiar wody i nałóż odżywkę. 

Od końców do połowy długości włosów. Pozostaw ją na około minutę – w tym czasie możesz się umyć. Podczas suszenia włosów ręcznikiem unikaj tarcia, bądź delikatny – będziesz piękniejszy!

2) Zdrowa, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu i właściwa suplementacja to rzeczy, którym warto poświęcić czas i dobrze je przygotować. Wybieraj to co sprawdzone, najlepsze. Marka Medilâge to zaawansowana metoda suplementacji stworzona z myślą o osobach wymagających i świadomych. Medilâge cheveux homme to specjalistyczny preparat przeznaczony dla mężczyzn, ukierunkowany na przeciwdziałanie wypadania włosów. 

Wykorzystuje on przede wszystkim PhytoPin®, substancję uzyskaną z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes, która hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy związanej z łysieniem androgenowym i przyspiesza cykl wzrostu włosów. Ponadto w formule tego preparatu znajdziemy też Keranat™ oraz krzemionkę uzyskaną z ekstraktu pędów bambusowych. Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux homme stosuje innowacyjną technologię ComboCap® pozwalającą na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych w różnych formach galenowych. Oznacza to, że nawet oleje, mogą być zestawione obok suchych, sproszkowanych składników. Membrana, oddzielająca dwie komory ComboCap, jest rewolucyjnym przełomem, który umożliwia jednoczesne dostarczanie wcześniej niemożliwych kompozycji, co przekłada się na niespotykany dotąd poziom wygody i innowacyjności preparatów. Na całym świecie jedynie dwie firmy specjalizuj się w produkcji kapsułek w formie ComboCap. 

3) Zawsze rozczesuj włosy od końców pasm do skóry głowy. Grzebienie świetnie nadają się do rozczesywania kręconych, grubszych włosów, ale do cienkich i delikatnych lepsza będzie szczotka. Czesz włosy regularnie, będą ci za to wdzięczne.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar