2022-07-31

Warto odwiedzić...

Weekend z dziećmi w Rabce-Zdrój – poznaj najciekawsze atrakcje!

Lato zdecydowanie sprzyja podróżom. Jest to czas, który warto wykorzystać nie tylko na zagraniczne wyjazdy, ale też zwiedzanie równie atrakcyjnych miejsc w Polsce. Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby móc w ciekawy sposób spędzić wakacje. Przepiękne miejsca i wyjątkowe atrakcje turystyczne znaleźć można również w granicach naszego kraju. Jest to z pewnością świetna alternatywa, jeśli chodzi o wakacje z dziećmi. Ciekawą propozycją na rodzinny weekend jest wypad do Rabki-Zdrój, gdzie na turystów czeka dom do góry nogami. Jakie inne atrakcje można tam znaleźć? Poniżej podsuwamy najciekawsze propozycje na spędzenie czasu w tym przepięknym uzdrowisku.
 
 
 
 
Dlaczego warto jechać do Rabki-Zdrój?
Rabka-Zdrój to miejscowość, która wyróżnia się malowniczym położeniem. Z pewnością przypadnie do gustu fanom wakacji w miejscu pełnym zieleni i infrastruktury sprzyjającej aktywnej formie wypoczynku. Rabka-Zdrój to idealna baza wypadowa w pobliskie góry. Położona jest bowiem u stóp Gorców oraz Beskidu Wyspowego. Warto przy tym wspomnieć, że jest to także znana od lat miejscowość uzdrowiskowa. Szczególnie pod kątem leczenia chorób górnych dróg oddechowych u dzieci. Jednak leczniczy klimat Rabki-Zdrój to nie jedyne zalety tego miejsca. Warto pamiętać także o licznych atrakcjach, które czekają tu na najmłodszych odwiedzających. Jedną z nich jest Rabkoland, idealne miejsce do spędzania czasu latem. Ten rodzinny park rozrywki w Rabce zapewni całej rodzinie mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Rabkoland to miejsce zaprojektowane z myślą o dzieciach. Ilość oraz różnorodność dostępnych atrakcji potrafi oszołomić osoby, które odwiedzają ten park rozrywki po raz pierwszy. Tutaj czas świetnie spędzą zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice.
 
Rabka-Zdrój i miejsca przyjazne dzieciom
Trudno o bardziej idealne miejsce na rodzinny urlop niż miasto, które zostało wielokrotnie nagrodzone zaszczytnym mianem Miasta Dzieci Świata. W Rabce-Zdrój to właśnie najmłodsi turyści są najważniejsi! Z myślą o nich przygotowano nie tylko wyjątkowy park rozrywki Rabkoland, ale także mnóstwo innych atrakcji. Jedną z nich jest Park Zdrojowy. Miejsce to gwarantuje cichą i spokojną atmosferę. Nie brakuje jednak także strefy rekreacyjnej, gdzie dzieci mogą z powodzeniem spożytkować nadmiar energii. Przy okazji pobytu w okolicy warto wybrać się również poza samo miasteczko, aby zobaczyć Skansen Taboru Kolejowego. To właśnie tam znajduje się liczna ekspozycja zabytkowych pojazdów szynowych. Jednym z takich retro pociągów można się nawet przejechać, co znacznie urozmaici zwiedzanie. Co w przypadku braku ładnej pogody? W takiej sytuacji sprawdzi się wspomniany Rabkoland. Na terenie parku rozrywki znajduje się między innymi dom do góry nogami. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością podziwiania otoczenia z innej perspektywy. Tutaj jak nigdzie indziej można odczuć zjawisko, jakim jest siła grawitacji.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar