2022-07-19

DZIECIAK

Nowoczesne place zabaw - nie tylko dla dzieci

 Plac zabaw to nieodłączny towarzysz okresu dzieciństwa. To właśnie tam można liczyć na pasjonującą rozrywkę i dobrą zabawę, jak również na nawiązanie pierwszych, często ważnych znajomości - na huśtawce bądź w piaskownicy. Nowoczesne place zabaw nie przypominają w zupełności tych, które często rodzice pamiętają z lat 90. Aktualnie  wyposażenie placu zabaw obejmuje nie tylko huśtawki, zjeżdżalnie czy miejsce do zabaw w piasku, ale coraz częściej również różnorodne inne atrakcje, z których z powodzeniem może korzystać praktycznie cała rodzina.

Nowoczesny plac zabaw dla dzieciaków w różnym wieku

Ciężko wyobrazić sobie plac zabaw dla dzieci bez ponadczasowej huśtawki, piaskownicy czy bez drabinek i zjeżdżalni. Producenci przyrządów do zabaw wychodzą jednak coraz częściej naprzeciwko oczekiwań rodzicom i zapewniają pociechom w różnym wieku nie tylko bezpieczną zabawę, ale również możliwość sprawdzenia swojej kondycji i miejsce do ćwiczenia różnorodnych sprawności fizycznych. Stąd też wyposażenie placu zabaw coraz częściej obejmuje ścianki wspinaczkowe, jak również miejsca do wchodzenia po linach - przyrządy wykonane z lin i elementów wspinaczkowych są doskonałym miejscem do ćwiczenia zarówno zmysłu równowagi, jak i koordynacji ruchowej czy ogólnie kondycji.
 
Świetnym elementem placów zabaw są również różnej długości tyrolki do zjeżdżania, a także elementy do skakania (mini trampoliny) i bujania się (huśtawki przód-tył m.in. o kształtach zwierząt bądź pojazdów). Dzięki tym wszystkim atrakcjom czas spędzony na placu zabaw to gwarancja doskonałej zabawy dla dzieci w różnym wieku - coś dla siebie znajdą zarówno maluchy, jak i kilkulatki.

Plac zabaw również dla dorosłych

Coraz częściej na wyposażenie placu zabaw składają się również miejsca dedykowane starszej młodzieży i rodzicom. Mowa tutaj przede wszystkim o siłowniach na świeżym powietrzu - przyrządy do ćwiczeń są bardzo często montowane w towarzystwie placów zabaw, gdyż umożliwiają wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny. Sprzyja to nie tylko zacieśnieniu rodzinnych więzi, ale przede wszystkim stanowi promocję aktywnego spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu i w otoczeniu sportu. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż dzieci uczą się od rodziców dobrych wzorców aktywnego trybu życia. Połączenie siłowni i placu zabaw pozwalają na ruch, umożliwiając zastępczy trening w warunkach profesjonalnego klubu fitness - do dyspozycji zainteresowanych, producenci udostępniają w swojej ofercie między innymi rowerki stacjonarne, bieżnie czy podnoszenie ciężarów.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar