2022-07-18

Kolekcje ubrań

Monki debiutuje z kolekcją dżinsów zaprojektowanych z myślą o cyrkularności

 Ważny krok w dążeniu marki do bardziej zrównoważonej przyszłości.


Szwedzka marka Monki debiutuje z najnowszą denimową kolekcją w duchu mody cyrkularnej, w ramach partnerstwa z Fundacją Ellen MacArthur Jeans Redesign project, podkreślając krok marki w kierunku zrównoważonej przyszłości mody. 
 
 
 
 
 
 
W pierwszej kolekcji Monki zaprojektowanej zgodnie z cyrkularnymi zasadami projektu Jeans Redesign, marka skupia się na sercu i duszy swojej gamy denim. W kolekcji znajdziemy trzy ulubione modele jeansów – model high waist Yoko z wysokim stanem, model Monokomi ze zwężoną nogawką, proste jeansy z niskim stanem Taiki – oraz klasyczną kurtkę. Wszystkie elementy kolekcji w ponadczasowym, głębokim odcieniu indygo.
 
„Z niezwykłą dokładnością przyjrzeliśmy się każdemu aspektowi i detalowi naszej odzieży, zgodnie z wytycznymi Fundacji Ellen MacArthur Jeans Redesign. To dopiero początek naszej podróży z Fundacją Ellen MacArthur w kierunku podjętej przez H&M Group inicjatywy, by projektować wszystkie produkty z myślą o zamkniętym obiegu do 2025 roku” – mówi Caroline Carlryd, Head of Design w Monki.
 
 
 
 
 
 
Według Fundacji Ellen MacArthur, organizacji non-profit działającej na rzecz gospodarki cyrkularnej, wizja branży modowej o zamkniętym obiegu polega na projektowaniu produktów tak, aby można ich było używać częściej, przetwarzać oraz w bezpieczny sposób poddawać recyklingowi lub pozyskiwać z nich dobra odnawialne.
 
By zapewnić trwałość i długowieczność produktów, dżinsowe elementy zostały wykonane z mieszanki pozyskiwanej w bardziej zrównoważony sposób, składającej się w 20% z bawełny z odzysku oraz w 80% z bawełny przetworzonej.
 
Kluczowe cechy najnowszej kolekcji denimowej, to szwy ryglowe zamiast klasycznych nitów oraz aluminiowe guziki, które nie wymagają galwanizacji. Ponadto tradycyjna nić poliestrowa została zastąpiona nitką EcoVero, która jest mieszanką poliestru z recyklingu i bawełny pozyskiwanej w sposób bardziej zrównoważony. Kieszenie są wykonane w 100% z bawełny organicznej, zamiast mieszanki bawełny i poliestru, dzięki czemu odzież jest w 100% celulozowa i łatwiej poddaje się recyklingowi. 
 
Denimowa kolekcja Monki zaprojektowana w duchu mody cyrkularnej, będzie dostępna online i w wybranych sklepach od początku sierpnia br. Dowiedź się więcej o naszych celach w zakresie zamkniętego obiegu mody oraz podejmowanych przez nas działań. Informacje dostępne na stronie H&M Group. 
 
Nowa kolekcja rozpocznie również praktykę publikowania w witrynie monki.com informacji dotyczących dostawców produktów. Informacje te obejmują: kraj i adresy produkcji oraz liczbę pracowników w zakładach produkcyjnych. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar