2022-07-05

WARTO WIEDZIEĆ

Jak efektywniej zadbać o porządek w domu?

Już od dłuższego czasu zauważyć można coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi robotami sprzątającymi. Jest tak, tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Wybór tego konkretnego nie jest wcale taki łatwy. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie robota sprzątającego.

 

 

Jakie rodzaje robotów sprzątających dostępne są na rynku?

Jak wspomniano, dziś na rynku dostępne są różnorodne modele i typy robotów sprzątających. Różnią się od siebie m.in. swoim przeznaczeniem. Pod tym kątem wyróżnić można roboty odkurzające, roboty przeznaczone do mycia podłóg czy roboty do prasowania ubrań. Wszystkie wymienione modele robotów oferuje m.in. sklep https://superrobot.com.pl. Decydując się na zakup konkretnego robota sprzątającego, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie funkcje ma spełniać. Najczęściej konsumenci wybierają przede wszystkim roboty odkurzające. Co ważne, sam sposób działania takich urządzeń nie jest skomplikowany. Robót po włączeniu zaczyna samodzielnie poruszać się po powierzchni i zbierać wszelkie zabrudzenia. Istotnym elementem jest tu oprogramowanie robota. To ono odpowiedzialne jest za prawidłowe poruszanie się urządzenia w przestrzeni.
 

Jaki model robota sprzątającego wybrać?

Wybierając konkretny model robota sprzątającego, kierować należy się kilkoma istotnymi elementami. Mowa tu przede wszystkim o pojemności akumulatora i pojemnika na śmieci, mocy silnika oraz o czujnikach ruchu. W przypadku akumulatora to im jego pojemność jest większa, tym oczywiście lepiej. Większy akumulator to dłuższą praca urządzenia. Istotne jest jednak, aby postawić na model ekonomiczny, czyli taki, który nie będzie zużywał zbyt dużo energii elektrycznej. Jeśli z kolei chodzi o pojemnik na śmieci, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór pojemnika o pojemności 0,7 l. Taki worek bez problemu wystarczy na kilka sprzątań. Natomiast jeśli mowa o mocy silnika, to warto postawić na model o mocy 35 W. Taka moc w zupełności wystarczy do efektywnej pracy. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o czujnikach ruchu, które odpowiedzialne są za prawidłowe poruszanie się robota po mieszkaniu. Najlepiej, aby urządzenie wyposażone było w czujniki zbliżeniowe.
 

W jakie dodatkowe funkcje powinien być wyposażony robot sprzątający?

Zadaniem tego typu robotów jest ułatwianie sprzątania. Dlatego warto wybrać model, który zwiększy komfort jego użytkowania. Przykładem może być tu funkcja umożliwiająca zdalne sterowanie robotem. Dzięki temu w każdej chwili można zmienić jego trasę bądź go po prostu zatrzymać i nakazać powrót do bazy.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar