2022-07-04

Diety

Zabierz ulubione przekąski na wycieczkę

Nadeszły wakacje, a piękna pogoda zachęca do podróżowania. Dotyczy to jednak nie tylko dłuższych wyjazdów urlopowych, ale również krótszych wycieczek, które pozwalają na regenerację i odpoczynek. Niezależnie od tego czy decydujemy się na wyjazd samochodem, wycieczkę rowerową czy pieszą, warto się do niej dobrze przygotować. Co powinno znaleźć się w naszym plecaku?

 

 
Butelka z wodą
Kiedy za oknem upał, koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Przy temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza, nasz organizm zdecydowanie szybciej użytkuje płyny, dlatego istnieje większe ryzyko odwodnienia. Dlatego pamiętajmy, aby zabrać odpowiednią ilość wody. Jeżeli planujemy długą podróż, sprawdźmy czy w pobliżu znajduje się sklep, aby w razie potrzeby uzupełnić braki.
 
Coś do schrupania
Nie zapomnijmy również o przekąskach, które pozwolą nam się posilić, gdy długa podróż, intensywny spacer lub inny wysiłek fizyczny sprawią, że poczujemy głód. Zawsze warto mieć propozycje, które sprawią, że szybko będziemy mogli odzyskać energię. Wakacje, wycieczki i podróże wpływają nie tylko na zmianę dotychczasowego planu dnia, ale także na nasze przyzwyczajenia i zachowania związane ze spożywaniem posiłków. Zaburzony rytm powoduje, że dieta staje się mniej uporządkowana. Często pozwalamy sobie na więcej i nie liczymy kalorii. Dlatego warto postawić na zdrowsze przekąski, zwłaszcza te słodkie, które pokryją zapotrzebowanie przy wzmożonym wysiłku fizycznym i na pewno przydadzą się podczas bliższych i dalszych wyjazdów.
 
Do zdrowszych propozycji należą sezamki AMKI TO GO, które pozwalają w prosty, smaczny i zdrowszy sposób dostarczyć energię, nawet jeżeli spędzamy cały dzień poza domem. Są one poręczną przekąską, którą możemy zmieścić w kieszeni czy w plecaku, a w dodatku nie rozpuszczają się w wyższych temperaturach. Zdrowsza przekąska nie oznacza jednak, że będzie mniej smaczna, a duży wybór chrupiących wariantów smakowych sezamków Amki TO GO sprawi, że każdy z pewnością odnajdzie swój ulubiony smak.
 
Podręczna apteczka
Przygotowując zestaw podróżnika, nie możemy zapominać o podstawowym zabezpieczeniu medycznym. Apteczka nie zajmie dużo miejsca, a znajdujące się w niej środki mogą przydać się nam w najmniej spodziewanym momencie. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą m.in.: leki przeciwbólowe, wodę utlenioną, plaster, bandaż, opatrunki, substancje chroniące przed owadami, a także wszystkie leki, które aktualnie przyjmujemy.
 
Środki ochronne przed słońcem
Jeśli zadbaliśmy już o prowiant, nawodnienie i zdrowie, nie zapomnijmy o ochronie przed słońcem. W wysokich temperaturach bardzo szybko dojść może do poparzenia słonecznego, dlatego nasz plecak powinniśmy wyposażyć przede wszystkim w krem z filtrem. Niezbędny zestaw uzupełniają ponadto: okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy (np. czapka z daszkiem, kapelusz).
 
 
 
Produkty Unitop można zamówić wygodnie na https://www.unitop.com.pl  
 
Najświeższe informacje ze świata marki publikujemy na profilach na Facebooku: https://www.facebook.com/amkisnackspl/ i na Instagramie: https://www.instagram.com/amkisnackspl/.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar